Brzeziński zaprezentuje nowe barwy w trakcie Poznań Motor Show

Brzeziński zaprezentuje nowe barwy w trakcie Poznań Motor Show

202 interakcje

Podaj dalej

Końcówka sezonu 2018 nie należała do najłatwiejszych dla Jakuba Brzezińskiego. Po pechowym Rajdzie Śląska coraz częściej docierały do nas informacje o problemach z zebraniem budżetu na drugą połowę sezonu.

Po ostatnim w kalendarzu Rajdzie Polski mogliśmy obserwować popularnego „Colina” na torach wyścigowych. – Przy okazji eventów firmowych, na które miałem czas po zakończeniu sezonu RSMP, wsiadałem do różnych samochodów wyścigowych. Było całkiem fajnie, a te najszybsze jak Lamborghini Huracan Supertrofeo sprawiają pełną frajdę, szczególnie podczas hamowania oraz trzymania w samym zakręcie.

„Wyścigi są dużo tańsze od rajdów i rozważałem taki wariant w przypadku, gdyby nie udało się uzbierać budżetu.”

Jakub Brzeziński uspokaja jednak i zapowiada, że na 100% pojawi się na starcie Rajdu Świdnickiego-Krause. – Dosłownie 2 dni po Rajdzie Polski siedziałem już w stolicy i wraz z moim menedżerem Wojtkiem Dobrzyńskim szykowaliśmy się do sezonu 2019. Można powiedzieć, że praktycznie przeprowadziłem się do Warszawy. Spędzałem tam właściwie cały tydzień, a do Poznania wracałem tylko na weekendy.

Wspomniana stolica pozwoliła Brzezińskiemu zapomnieć o torze wyścigowym, na który wraca już tylko w trakcie swoich szkoleń. – Podczas Międzynarodowych Targów Motor Show w Poznaniu, które odbędą się 28-31 marca, planujemy oficjalną prezentację teamu wraz z nowymi barwami. Te będą nawiązywać do początków mojej kariery sportowej. Wszystkie karty odkryjemy w marcu w stolicy Wielkopolski.

Rajdowe szkolenia

Oprócz przygotowań Jakub Brzeziński prowadzi także szkolenia z zakresu sportowej i bezpiecznej jazdy: – Staram się szkolić kiedy tylko mogę. Prywatne szkolenia z rajdowej jazdy to moje ulubione zajęcie poza prowadzeniem auta R5. Piątkowy krótki zakręt, gdzie można wjechać w cięcie, a wszystko jest tam „w syfie”… To najlepsze uczucie.

– Jeśli chodzi o plany sportowe to po rozmowach z chłopakami można wywnioskować, że szykuje się pogrom aut R5. To bardzo odświeży tę dyscyplinę w naszym kraju i z pewnością wpłynie na liczbę kibiców przy trasie. Plan jest taki, jak zawsze – walczyć o zwycięstwo. Tylko to mnie interesuje – zapowiedział.

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News