Udany powrót do R5

Udany powrót do R5

Podaj dalej

Załoga Jakub Brzeziński/Jakub Gerber dojechała do mety pierwszego w swojej karierze odcinka kwalifikacyjnego, charakterystycznej próby dla mistrzostw Europy, na bardzo wysokim piątym miejscu.

testowy2

  • Jakub „Colin” Brzeziński i Jakub Gerber w swoim debiucie w Rajdowych Mistrzostwach Europy kończą odcinek kwalifikacyjny z 5. rezultatem
  • Najszybszy okazał się urzędujący mistrz Europy Kajetan Kajetanowicz
  • Dziś w harmonogramie 25. Rajdu Rzeszowskiego na załogę GO+Cars ColinTeam czeka jeszcze rywalizacja w pierwszym odcinku specjalnym rozgrywanym na ulicach Rzeszowa
  • Jakub Gerber, pilot „Colina” świętuje swój dziesiąty start w Rajdzie Rzeszowskim

 

Przed załogą GO+Cars ColinTeam zameldowali się tacy kierowcy jak mistrz Europy Kajetan Kajetanowicz, mistrz Polski Łukasz Habaj, czy Bryan Bouffier – czterokrotny zwycięzca Rajdu Rzeszowskiego.

Zanim jedyni reprezentanci biało-czerwonych barw w cyklu Drive DMACK Fiesta Trophy przystąpili do ocinka kwalifikacyjnego, mieli do wykonania jeszcze szereg kluczowych dla przebiegu dalszej rywalizacji zadań.

Wczorajszy dzień stał pod znakiem zapoznania z całą trasą rajdu. Podczas jednego dnia Jakub Brzeziński i Jakub Gerber musieli przygotować notatki dla wszystkich odcinków specjalnych, które znalazły się w harmonogramie. To jeden z ważniejszych etapów przygotowania do rajdu, bowiem to właśnie idealny opis często decyduje o ważnych ułamkach sekund.

Dziś z samego rana, wspólnie z całą stawką mistrzostw Europy, Jakub Brzeziński przystąpił do odcinka testowego, będącego ostatnią szansą na wprowadzenie poprawek w ustawieniach czarnego Forda Fiesty R5. Ekipa GO+Cars ColinTeam ukończyła tę próbę na wysokim piątym miejscu.

Tuż po godzinie 11:00 wystartował odcinek kwalifikacyjny, według którego wyników ustala się kolejność wyboru pozycji startowej. Jakub Brzeziński i Jakub Gerber zameldowali się na mecie tej próby z piątym czasem, w takiej też kolejności dokonają swojego wyboru o godzinie 16:15 w rzeszowskim Millenium Hall.

15 minut później kibice będą mieli okazję do porozmawiania z wszystkimi zawodnikami mistrzostw Europy, a także wzięcia pamiątkowych autografów. Na godzinę 17:00 zaplanowana została oficjalna Ceremonia Startu, po której zawodnicy udadzą się na OS 1 Rzeszów. Rywalizacja na pierwszym odcinku specjalnym rozpocznie się punktualnie o godzinie 20:00.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News