Brytyjski dziennikarz odleciał

Brytyjski dziennikarz odleciał

Podaj dalej

Na łamach brytyjskiego Motorsport Monday pojawił się dziś ciekawy artykuł, w którym autor komentuje sprawę wypadnięcia z kalendarza WRC Rajdu Polski. Choć w ogólnym rozrachunku autor żałuje, iż najszybsi kierowcy rajdowi na świecie nie zawitają w przyszłym roku do Mikołajek, nie zabrakło kontrowersyjnych i dziwnych argumentów.

W pewnym sensie musi być nam szkoda Polaków – zaczyna autor. Muszę przyznać, że w ostatnich latach nie byłem obecny na tej imprezie, jednak kibice wydali mi się bardzo entuzjastycznie nastawieni.

Do tej pory miód i malina, serce roście. Niestety autor, który już w drugim zdaniu przyznaje, że ostatnio nie brał udziału w Rajdzie Polski, dopuszcza się dość kontrowersyjnej opinii jak na kogoś, kto nie widział całej akcji z bliska.

Niestety, gdy jeszcze odwiedzałem Mikołajki, wydawali się być całkowicie nieświadomi panujących na rajdzie zasad i niebezpieczeństw, które kryją się za samochodami WRC.

– Taka jest jednak dzisiejsza rzeczywistość. Widząc niektóre sceny sprzed roku, wcale nie dziwi mnie to, że rajd wypadł z kalendarza na sezon 2018. Obrazki fanów próbujących dotknąć pędzący 200 km/h samochód to nie jest coś normalnego.

Z powyższym zdaniem można się zgadzać lub nie, jednak autor Motorsport Monday dopiero w trzecim akapicie wchodzi na poziom, który w naszej redakcji nie znalazł zrozumienia. Przypomnijmy, od upadku komunizmu w Polsce minęło już prawie 30 lat i większość kibiców zgromadzonych w Mikołajkach zna go tylko z filmów i opowieści rodziców. Autor chyba jednak nie ma tego świadomości.

Niestety, niewiele w tych kwestiach się poprawia. Od upadku komunizmu wydaje się, że Polacy mają dużo mniej szacunku (czy strachu) przed władzami, w porównaniu do Portugalii, gdzie na wpół militarna policja wzbudza większy respekt wśród kibiców.

– Kolejnym problemem jest to, że Rajd Polski był łatwo dostępny dla kibiców z innych krajów (Rosja!), gdzie życie w anarchii mniej lub bardziej dotyczy każdego.

Tutaj autor kompletnie już odleciał – nie dość że na Rajdzie Polski większość kibiców z innych krajów stanowią Estończycy i Litwini, to jeszcze udało mu się porównać naszych sąsiadów (czujemy też, że poniekąd miał na myśli wszystkich innych naszych sąsiadów, jak i samą Polskę włącznie) do dzikusów żyjących w bezprawiu.

Tagi: Rajd Polski, WRC, kalendarz

 

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News