Brytyjczycy uznali Roberta Kubicę najgorszym kierowcą F1. Russell wysoko, mimo braku punktów

Brytyjczycy uznali Roberta Kubicę najgorszym kierowcą F1. Russell wysoko, mimo braku punktów

EKr8qLGWsAAnYba

Podaj dalej

Redakcja brytyjskiego dziennika „The Telegraph” oceniła kierowców Formuły 1 w sezonie 2019. Choć w punktacji mistrzostw świata Robert Kubica nie był ostatni, to jednak Polak ich zdaniem był najgorszy w stawce.

Krakowianinowi wytknięto kwalifikacyjną porażkę 0:21 z Georgem Russellem oraz gorsze miejsca w większości wyścigów od zespołowego partnera. Doceniono co prawda jedyny punkt dla Williamsa zdobyty na Hockenheim, ale zdaniem brytyjskich dziennikarzy to było za mało. Z dorobkiem 1756 punktów Robert Kubica zajął ostatnie miejsce w rankingu ze stratą ponad 300 punktów do Romaina Grosjeana z Haasa.

Co ciekawe, swojego rodaka z Williamsa redakcja oceniła bardzo wysoko. Mimo że Russell nie zdobył żadnego punktu i zajął ostatnie miejsce w sezonie 2019, to „The Telegraph” przyznał mu 2639 punktów, co pozwoliło na sklasyfikowanie na 13. miejscu.

Choć z polskiego punktu widzenia budzi to spore kontrowersje, należy pamiętać, że 21-latek jest powszechnie uważany za wyjątkowy talent. Potwierdził go zresztą w posezonowych testach w Abu Zabi, notując najszybszy czas drugiego dnia testów w samochodzie Mercedesa (którego jest juniorem).

Kontrowersji nie wzbudza za to zwycięzca rankingu, którym oczywiście został Brytyjczyk. Mowa o już sześciokrotnym mistrzu świata, Lewisie Hamiltonie.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News