Brutalny Mercedes AMG C63 Combi z 6,2-litrowym V8 na sprzedaż. Kosztuje mniej niż podst. Octavia

Choć nowoczesne samochody są co raz bardziej potężne i co raz mocniejsze, to jednak nie sposób znaleźć w nich tyle emocji, wyrafinowania czy zabawy. Ten Mercedes stanowi absolutny szczyt tego, co w poprzedniej dekadzie mogli zaoferować nam producenci. A w przeciwieństwie do swoich konkurentów z BMW, czy Audi, nie jest jeszcze aż tak drogi. Właściwie, to kombi z silnikiem V8 jest tańsze niż podstawowa Skoda Octavia. 

uzywany-mercedes-c63-amg
Podaj dalej

Mercedes AMG, odpowiednik BMW M3 – za grosze

uzywany-mercedes-c63-amg
fot. mobile.de

Dziennikarze z czeskiego portalu autoforum zauważają, że Mercedes C63 AMG generacji W204 jest dziś wyjątkowo tani w porównaniu do swoich ówczesnych konkurentów. A jest prawdziwym brutalem. Pod jego maską pracuje silnik generujący 487 koni mechanicznych w wersji Performance Plus. Ma fantastyczny dźwięk i charakter, którego nie da się uzyskać dziś w żadnym innym samochodzie. 

Co ciekawe, egzemplarz zakupiony przez jednego z kolegów dziennikarzy kosztował zaledwie 25 000 euro, czyli około 100 000 złotych. Owszem, możecie powiedzieć, że to dość sporo jak za kilkunastoletnie auto. Ale to cały czas nowoczesny samochód – odpowiednik BMW M3 E90, który dziś będzie kosztował przynajmniej 200 000 złotych. Ponadto, samochód nie miał żadnych wad, a przy przebiegu 150 000 kilometrów wciąż możemy mówić o dość świeżym egzemplarzu. 

uzywany-mercedes-c63-amg
fot. mobile.de

Wystarczy rzut oka na niemieckie portale i okazuje się, że jest to całkiem normalna, a właściwie nawet nieco z górnej półki, cena. Da się spokojnie kupić takie egzemplarze z przebiegiem około 200 000 kilometrów, które wciąż wyglądają całkiem nieźle, za dużo mniejsze pieniądze. Samochód jest zatem o około dwa razy tańszy od BMW M3 z tamtego czasu. Brzmi to jak doskonała okazja. 

Ten egzemplarz to idealny przykład 

uzywany-mercedes-c63-amg
fot. mobile.de

Na niemieckim portalu mobile.de nie trudno znaleźć ładnie utrzymane egzemplarze kombi od AMG. Samochód na poniższych zdjęciach ma przebieg 170 000 kilometrów, a cena to zaledwie 21 990 euro. Czyli już poniżej 90 tysięcy złotych. A jak wspomnieliśmy wyżej, nie brakuje też tańszych egzemplarzy, ponieważ samochód ten był wyjątkowo popularny u naszych zachodnich sąsiadów. 

Ponadto, należy pamiętać, że tego typu samochody z czasem zawsze będą zyskiwać na wartości. Jeśli więc nie będziesz jeździć nim po bułki i odwozić dzieci po szkole, a zarezerwujesz sobie przejażdżki wyłącznie w weekendy i przy ładnej pogodzie, jest duża szansa, że będziesz mógł na nim jeszcze zarobić. 

uzywany-mercedes-c63-amg
fot. mobile.de

A zabawa będzie przednia. Oprócz niesamowitej kultury pracy silnika V8, mamy tu naprawdę dobre osiągi. Samochód 100 km/h osiąga w zaledwie 4,5 sekundy, a prędkość maksymalna to 250 km/h. 

Przeczytaj również