Brat McRae w mistrzostwach świata

Brat McRae w mistrzostwach świata

Podaj dalej

Alister McRae – młodszy brat rajdowej legendy – Colina – wystartuje w najbliższych czterech rundach Rallycrossowych Mistrzostw Świata. Brytyjczyk zastąpi Guy’a Wilksa w zespole LOCO Energy i wystartuje Volkswagenem Polo RX Supercar. Jego pierwszą imprezą będzie RX Francji w Loheac.

Młodszy brat Colina McRae ma za sobą bogatą przeszłość w Rajdowych Mistrzostwach Świata, mistrzostwach Chin, czy też mistrzostwach Azji i Pacyfiku. Alister choć pochodzi ze Szkocji, to mieszka obecnie w Perth, w Australii.

Alister McRae: – Jazda Volkswagenem Polo RX Supercar to dla mnie doskonała szansa. Rallycrossowe Mistrzostwa Świata są niezwykle emocjonujące i wszyscy mają tam szanse na zwycięstwo. Poziom konkurencji jest niesamowity. Będzie to dla mnie próba ognia, już nie mogę się doczekać. Jestem bardzo podekscytowany nadchodzącym startem we Francji. Ten weekend będzie dla mnie poligonem doświadczalny, chcę żeby to wszystko już się zaczęło.

Oprócz RX Francji McRae wystartuje również w kolejnych trzech rundach World RX – na Łotwie oraz w Niemczech i Republice Południowej Afryki. Brat rajdowej legendy również ma na swoim koncie kilka sukcesów. W 1995 roku był mistrzem Wielkiej Brytanii, w 2011 mistrzem Azji i Pacyfiku, a jego najlepszym rezultatem w WRC było 4. miejsce na Rajdzie Wielkiej Brytanii w 2001 roku.

Tagi: World RX Rallycross McRae

 

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News