Bracia Szejowie wystartują w Rzeszowie!

Bracia Szejowie wystartują w Rzeszowie!

Podaj dalej

Już na początku sierpnia wystartuje Rajd Rzeszowski, druga pod względem ważności i popularności impreza motorsportowa w naszym kraju. 5. runda Rajdowych Mistrzostw Europy będzie okazją do powrotu na polskie odcinki specjalne dla Jarosława i Marcina Szejów oraz do ich debiutu w FIA ERC.

Bracia z Ustronia wystartują Fordem Fiestą R5, czyli tym samym samochodem, którym w tym sezonie skutecznie walczą w mocno obsadzonych rundach Rajdowych Mistrzostw Czech. Bracia Szejowie to obecnie czwarta załoga czeskiego czempionatu i najwyżej sklasyfikowani obcokrajowcy w tym cyklu.

W swoim debiucie w FIA ERC Szejom przyjdzie się zmierzyć z wyjątkowo mocną stawką zawodników. Organizatorzy rajdu zapowiadają 20 załóg w najmocniejszych i najszybszych samochodach R5. Na krętych i wymagających asfaltowych odcinkach specjalnych Podkarpacia zmierzy się cała europejska czołówka, a także zawodnicy znani z Rajdowych Mistrzostw Świata czy morderczego Rajdu Dakar. Dwukrotny mistrz Europy Kajetan Kajetanowicz, wielokrotny mistrz Bliskiego Wschodu i triumfator Dakaru Nasser Al-Attiyah, uczestnik przeszło 100 rund WRC Mads Ostberg, mistrzowie Polski Łukasz Habaj i Grzegorz Grzyb, trzykrotny mistrz Europy Luca Rossetti – to tylko niektórzy z wielu znakomitych kierowców, jacy ruszą do walki na odcinkach specjalnych Rzeszowskiego.

Jarek Szeja: – Przed nami jeszcze długa i intensywna druga połowa sezonu, ale już teraz mogę powiedzieć, że ten rok jest wyjątkowy w naszej karierze. Sezon 2017 stoi pod znakiem spełniania kolejnych sportowych marzeń, co jest rezultatem ciężkiej pracy całego zespołu. Od początku roku przeżyliśmy już wiele niesamowitych chwil – debiut w aucie R5, wygrane odcinki specjalne w Rajdowych Mistrzostwach Czech, czy pokonanie w sportowej rywalizacji kierowcy, który jest moim rajdowym idolem z dzieciństwa. Teraz czas na realizację kolejnego marzenia – startu w rundzie Rajdowych Mistrzostw Europy. Będziemy mogli podjąć to wyzwanie dlatego, że razem z GK Forge, Grupą Metkom i firmami Dil Surowce Wtórne oraz Stalchem i zespołem Orsak Rally Sport tworzymy mocny skład gotowy na rywalizację na najwyższym poziomie. Na starcie Rajdu Rzeszowskiego staniemy z pokorą potrzebną debiutantom, ale także z ogromną motywacją i determinacją, żeby jak najlepiej wykorzystać tę szansę. Mam nadzieję, że w Rzeszowie będziecie z nami. Do zobaczenia!

26. Rajd Rzeszowski rozpocznie się oficjalnie już 3 sierpnia. Pierwsze odcinki specjalne czekają na zawodników dzień później. Organizator przygotował 11 prób o łącznej długości ponad 217 km. Najdłuższym oesem rajdu będzie rozgrywany w piątek, 4 sierpnia test Pstrągowa, którego długość to równo 24,56 km.

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News