Bracia Szejowie przed kolejnym wyzwaniem

Bracia Szejowie przed kolejnym wyzwaniem

Bracia Szejowie przed kolejnym wyzwaniem

Podaj dalej

Po emocjach związanych z Rajdem Valasska, czas na drugą rundę Rajdowych Mistrzostw Czech – Rallye Sumava Klatovy. Na liście zgłoszeń nie mogło zabraknąć stałych uczestników cyklu – braci Szejów.

Piątek, 21 kwietnia

Rajd Sumava Klatovy rozpocznie się już dziś o godzinie 16:50 odcinkiem Super RZ Klatovský okruh. Później na zawodników czekają jeszcze odcinki Petrovická 1 i Koráb 1. Po tych trzech próbach załogi udają się na serwis do miejscowości Janovice, następnie wyjadą na drugą pętlę dnia, która będzie rozgrywana w nocy. Odcinek Petrovická 2 ruszy o godzinie 21:15, zaś Koráb 2 o 22:08. Długość każdego z odcinków dnia waha się pomiędzy 11 a 15 km.

Sobota, 22 kwietnia

Najważniejszym dniem rajdu będzie sobota. Wtedy też na zawodników czeka 9 odcinków specjalnych o łącznej długości ponad 95 km. Pierwsza pętla rozpocznie się o godzinie 10:00 odcinkiem Strážovská 1. Następnie załogi pokonają jeszcze oesy Strašínská 1, Hoslovická 1, Tedražická 1 oraz Městská RZ. Jak łatwo się domyślić, te same odcinki (z wyłączeniem Městská RZ ) powtórzone zostaną po południu jako pętla numer dwa.

Lista zgłoszeń

Na liście zgłoszeń oprócz wspomnianej już załogi Jarosław Szeja / Marcin Szeja w Fordzie Fiesta R5, widnieje jeszcze 60 załóg. Z numerem 1. zawodnik nie do pokonania w ostatnim czasie na czeskich oesach – Jan Kopecky. Dalej jego najwięksi rywale – Vaclav Pech Jr., Jan Cerny, Jan Dohnal, Roman Odlozilik, Vojtech Stajf, czy Jaromir Tarabus.

52. Rallye Šumava Klatovy 2017 zapowiada się nam zatem jako kolejny niezwykle zacięty rajd u naszych południowych sąsiadów. Za braci Szejów oczywiście trzymamy kciuki i życzymy jak najlepszych wyników!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News