Bouffier zatrzymany

Bouffier zatrzymany

Podaj dalej

Trwająca od Rajdu Kaszub seria Bryana Bouffiera została przerwana podczas Rajdu Nadwiślańskiego. Zwycięstwo tym razem odnieśli jadący po raz pierwszy Skodą Fabią R5 Grzesiek Grzyb i Robert Hundla.

fot. Maciej Niechwiadowicz
fot. Maciej Niechwiadowicz

Do niedzielnego etapu ta dwójka przystąpiła ze sporą przewagą wypracowaną na wczorajszych oesach, jednak konkurenci postanowili spróbować powalczyć o zwycięstwo. Szarża Łukasza Habaja okazała się skuteczna, ponieważ już na pierwszej dzisiejszej próbie odrobił stratę do Grzyba i wyszedł na prowadzenie. W znakomite dyspozycji był także Bryan Bouffier najszybszy na czwartej próbie. Kolejna próba niespodziewanie padła łupem Tomka Kuchara, a na koniec pierwszej pętli ponownie najlepszy był Bouffier. Po pięciu próbach pierwszą trójkę rozdzielało zaledwie 1,4 sekundy – na czele utrzymywał się Habaj.

Zawodnik eSky.pl Rally Team skapitulował na kolejnej próbie i na prowadzeniu znalazł się Bouffier. Na przedostatnim oesie przypomniał o sobie Grzyb, który wrócił na prowadzenie. Jego triumf stał się faktem po Power Stage’u. Drugie miejsce zajął Bryan Bouffier, a trzecie Łukasz Habaj. Pierwszą piątkę uzupełnili Tomek Kuchar i Maciek Oleksowicz. Za nimi uplasowali się walczący o drugą pozycję w Open N Marcin Gagacki i Mariusz Stec.

fot. Piotr Wyparło
fot. Piotr Wyparło

Emocji nie brakowało także w ośce. Lider mistrzostw Janek Chmielewski rozbił swojego Citroena DS3 R3T na przedostatniej próbie. Tym samym zwycięstwo powędrowało w ręce Łukasza Byśkiniewicza, który wyprzedził Łukasza Pieniążka (zwycięzcę klasy 4) i Dariusza Polońskiego. Tę dwójkę na mecie rozdzieliła zaledwie jedna sekunda. W klasie 4F pod nieobecność lidera triumofował Rafał Stalmach.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News