Bouffier aktualizuje plany

Bouffier aktualizuje plany

Bouffier aktualizuje plany

Podaj dalej

Trzykrotny rajdowy Mistrz Polski w sezonie 2018 pojawi się na trasach swojego domowego cyklu. Bryan Bouffier wsiądzie do Hyundaia i20 R5 i zaprezentuje się podczas pięciu rund zorganizowanych we Francji.

Na początku roku cały motosportowy świat obiegła informacja dotycząca udziału Bryana Bouffiera w dwóch rundach Rajdowych Mistrzostw Świata. Francuz ogłosił, że pojawi się za kierownicą Forda Fiesty WRC’17 podczas otwierającego sezon Rajdu Monte Carlo oraz na Rajdzie Korsyki – przede mną ogromne wyzwanie i fantastyczna przygoda. W najpiękniejszych snach nie przypuszczałem, że będę miał okazję podróżować takim samochodem. To spełnienie marzeń – komentował podekscytowany Bouffier.

Francuz zaprezentował się w Monte Carlo z przyzwoitej strony i na metę dotarł z ósmym rezultatem. Teraz Mistrz Francji z 2010 roku ogłosił na łamach rallye-sport, że w obecnym sezonie powalczy o zwycięstwo także u siebie w kraju. Bouffier pojawi się w pierwszych pięciu rundach asfaltowych mistrzostw Francji. Będą to imprezy kolejno w le Touquet (15-17 marca), le Lyon-Charbonnieres (19-21 kwietnia), l’Antibes (18-20 maja), Le Vosges Grand-Est (8-10 czerwca) oraz le Rouergue (5-7 lipca).

Bouffier przystąpi do walki za kierownicą Hyundaia i20 R5 w barwach zespołu Onyx Racing by Enjolras. Według zagranicznych mediów ze względu na inne ważne zobowiązania pilotem trzykrotnego Mistrza Polski nie będzie mógł być Xavier Panseri. Ekipa musi jeszcze także dopiąć budżet, ale wydaje się, że to tylko kwestia dni. Przypomnijmy, że to nie pierwszy kontakt Francuza z Hyundaiem. W 2013 roku Bouffier był bowiem testowym kierowcą zespołu, który przygotowywał i20 WRC do udziału w Rajdowych Mistrzostwach Świata.

Tagi: WRC, Bryan Bouffier

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News