Bottas ma jeździć na poziomie Hamiltona

Bottas ma jeździć na poziomie Hamiltona

Podaj dalej

Szef Mercedesa Toto Wolff podkreśla, że jeśli Valtteri Bottas chce utrzymać swój fotel w Mercedesie, to powinien w przyszłym sezonie wskoczyć na poziom Lewisa Hamiltona. Szef Srebrnych Strzał nie wątpi jednak, że zespołowy partner Brytyjczyka może włączyć się do walki o mistrzostwo świata.

Po sezonie 2018 Fin przez dziennikarzy okrzyknięty został mianem czarnej owcy Mercedesa i permanentnego „numeru 2”, wielu ekspertów przewidywało również, że dni Bottasa w ekipie z Brackley są już policzone i niebawem zastąpi go Esteban Ocon, który w 2019 roku nie będzie się ścigał w F1.

Byłby to jednak ryzykowny ruch, ponieważ obecna sytuacja w Mercedesie pasuje praktycznie wszystkim członkom ekipy i jest zdecydowanie lepsza niż wewnętrzna rywalizacja Hamiltona i Rosberga w sezonie 2016.

Toto Wolff wypowiedział się na temat celu, jaki powinien spełnić Bottas, by pozostać w ekipie w 2020 roku. Poprzeczka jest zawieszona wysoko.

Toto Wolff , szef Mercedesa: Valtteri dokładnie wie, jak powinien się spisać w nowym sezonie. Musi zostawić pecha za sobą i jeździć na tym samym poziomie co Lewis. Tego potrzebuje do 2020 roku. Wie o tym bardzo dobrze. Poprawa Lewisa oznacza, że również Valtteri musi się poprawić. Widziałem, że ciągle robi progres, ale ma po drugiej stronie pięciokrotnego mistrza świata. Musi od początku być na równi z Lewisem i innymi kierowcami w walce o mistrzostwo. To jest nam bardzo potrzebne.

Austriak ma świadomość tego, że Hamilton w sezonie 2018 był absolutnie poza zasięgiem, jednak wskazuje również inne czynniki, które niekorzystnie zadziałały na wyniki Bottasa w ubiegłym roku.

Toto Wolff , szef Mercedesa: Widzimy najlepszego Lewisa w ciągu ostatnich sześciu lat i jest powód, dla którego ma pięć tytułów. Pokonanie pięciokrotnego mistrza w szczycie formy będzie bardzo trudne dla Valtteriego i on o tym wie. Myślę jednak, że może wygrywać. Pokazał to kilka razy w 2018 roku, ale miał albo pecha, albo był w sytuacji, w której nie mógł odnieść zwycięstwa. Jeśli to przeniesie się na pozytywne myślenie i jego jazdę w mistrzostwach, to myślę, że stać go na zdobycie tytułu.

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News