Bolid Hamiltona z 2013 roku wystawiony na sprzedaż

Bolid Hamiltona z 2013 roku wystawiony na sprzedaż

Podaj dalej

Kilka lat temu Mercedes rozpoczął program o nazwie All Time Stars. To szczególne miejsce, gdzie zainteresowani mogą kupić najbardziej prestiżowe i rzadkie modele, jakie Mercedes ma w swojej ofercie w muzeum zlokalizowanym w Stuttgarcie.

Niedawno na stronie internetowej All Time Stars pojawiła się możliwość zakupu bolidu F1 o oznaczeniu W04, którym Lewis Hamilton w sezonie 2013 zakończył mistrzostwa na 4. miejscu w generalce za Sebastianem Vettelem, Markiem Webberem i Fernando Alonso.

Cena? Cóż, jeśli o nią pytacie, zapewne nie stać was na taki zakup. Mercedes nie podaje dokładnej kwoty, jednak możemy sobie wyobrazić, że nie będzie ona niska.

W04 to ostatni z bolidów F1 nowej ery wyposażony w 2,4-litrową jednostkę V8. Choć ma już swoje lata, produkuje 750 koni mechanicznych i kręci się do 18 000 obrotów na minutę. Osoba, której uda się zakupić bolid Mercedesa, z całą pewnością będzie miała w swojej kolekcji prawdziwą perełkę.

Inne samochody wystawione aktualnie na sprzedaż to Klasa C AMG z 2005 roku, SLR McLaren 722 S Roadster i kilka innych klasyków. Wszystkie w nienaruszonym stanie, oczywiście.

Tagi: Mercedes, F1, Lewis Hamilton

 

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News