BMW znowu trolluje Elona Muska i szydzi z liczby zamówień Tesli Cybertruck

Po oficjalnej prezentacji Cybertrucka dyrektor generalny Tesli Elon Musk opublikował dość lakonicznego tweeta pisząc „200 tys.”. Następny tweet mówił już o liczbie 250 tysięcy. Wszystko wskazuje na to, że Musk nawiązywał w ten sposób do liczby zamówień w przedsprzedaży, które otrzymała jego firma na kontrowersyjny produkt. 

BMW znowu trolluje Elona Muska i szydzi z liczby zamówień Tesli Cybertruck
Podaj dalej

BMW zareagowało. W swoim stylu. I zrobiło to po raz kolejny w genialny sposób. 

Od 18 grudnia niemiecka firma zaczęła publikować kolejno tweety: 499 820, 499 821, 499 822, 499 823 i tak dalej. 

Odliczanie to ostatecznie skończyło się dzisiaj, kiedy firma osiągnęła pułap 500 000. BMW Group potwierdziło tym samym, że sprzedało swój pół milionowy zelektryfikowany pojazd. Firma z Bawarii sprzedaje jeden egzemplarz co 4 minuty. 

BMW nabija się z pękających pancernych szyb najnowszej Tesli Cybertruck

500-tysięcznym modelem było BMW 330e, które zostało przekazane nowemu właścicielowi w Muzeum BMW Welt w Monachium. Ponieważ firma uznała to za „kamień milowy elektromobilności”, klucze do samochodu osobiście przekazał Sebastian Mackensen z BMW. 

Pół miliona pojazdów to znaczące osiągnięcie, dlatego głos zabrał sam prezes BMW Oliver Zipse: – Znacząco przyspieszamy. Chcemy w ciągu dwóch lat mieć milion zelektryfikowanych pojazdów na drogach. 

Aby osiągnąć ten cel, BMW wypuści w przyszłym roku iX3. W 2021 dołączą do niego iNEXT i i4. 

Oczywiście, rewolucja elektryczna BMW rozpoczęła się od i3, a firma twierdzi, że model ten stał się teraz ikoną. To dość dyskusyjne podejście, jednak producent samochodów potwierdził plany dalszego rozwoju pojazdu i rozszerzenia jego produkcji do 2024 roku. 

Grupa BMW oferuje obecnie 12 zelektryfikowanych modeli, a kolejne będą dołączać do tej gamy w przyszłości. Nic dziwnego, że firma spodziewa się ich rosnącej popularności – aż 1/4 pojazdów sprzedawanych przez BMW Group w Europie ma zostać zelektryfikowana do 2021 roku. Liczba ta ma wzrosnąć do 1/3 w 2024, i osiągnąć połowę w 2030 roku. 

Przeczytaj również