Block przebija się w górę

Block przebija się w górę

Podaj dalej

Za nami pierwszy pełny dzień zmagań podczas 4. rundy Rallycrossowych Mistrzostw Świata na belgijskim torze Jules Tacheny. Zawodnicy rywalizowali dziś w dwóch sesjach kwalifikacyjnych. Jak sytuacja wyglądała podczas Q2? Przeczytajcie.

RACE 1

Pierwszy wyścig Q2 był wyścigiem przegranych w pierwszej kwalifikacji. Najlepszym spośród nich okazał się Guerlain Chicherit. Drugi był Csucsu, trzeci Tamas Karai, stawkę uzupełnił Gregoire Demoustier.

RACE 2

W biegu drugim emocje zaczęły szybować w górę. Najlepszy był tutaj Łotysz z fabrycznej ekipy Audi EKS – Reinis Nitiss. Tuż za nim dojechał Francois Duval. Podium uzupełnił zawodnik pod pseudonimem M.D.K. Tuż za pierwszą trójką metę osiągnął Martin Kaczmarski. Jedyny Polak w stawce prezentował się bardzo dobrze i przywiózł za sobą Jean-Baptista Dubourga.

RACE 3

Doskonale znów poradził sobie Ken Block, który wygrał drugi bieg z rzędu. Reprezentant fabrycznej ekipy Forda pokonał Niclasa Gronholma, Timo Scheidera, Guy’a Wilksa oraz Janisa Baumanisa.

RACE 4

4 gonitwa padła łupem 9-krotnego rajdowego mistrza świata – Sebastiena Loeba. Tuż za nim metę osiągnął Kevin Eriksson, podium uzupełnił Timur Timerzyanov. Tuż za podium uplasował się kolega Loeba z Peugeot Team-Hansen – Kevin Hansen. Stawkę zamknął reprezentant EKS – Toomas Heikkinen.

RACE 5

Ostatni sobotni bieg w kategorii World RX padł łupem Johana Kristofferssona. Tuż za nim dojechali Petter Solberg i Andreas Bakkerud. Słabiej tym razem spisali się Mattias Ekstrom i Timmy Hansen.

Jak wygląda klasyfikacja punktowa po dwóch sesjach kwalifikacyjnych? Na prowadzeniu ex-aequo znajdują się reprezentanci PSRX – Johan Kristoffersson i Petter Solberg. Podium ze stratą 15 punktów uzupełnia Sebastien Loeb. W pierwszej piątce znajdziemy jeszcze Kevina Erikssona oraz niespodziewanie Kena Blocka.

Martin Kaczmarski po bardzo solidnej jeździe zajmuje przed niedzielą 18. miejsce i wyprzedza takich zawodników, jak Janis Baumanis, Jean-Baptiste Dubourg, czy Guerlain Chicherit.

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News