Block liczy na udaną rywalizację

Block liczy na udaną rywalizację

Podaj dalej

Amerykański gwiazdor reprezentujący barwy Forda zakwalifikował się do wszystkich pół-finałów sezonu 2017 Rallycrossowych Mistrzostw Świata i ma nadzieję, na kontynuowanie świetnej passy w zlokalizowanej najbliżej jego domu rundzie World RX.

Dokładnie 12 miesięcy temu Block był na dobrej drodze by zakwalifikować się do finałowego biegu na torze Trois-Rivieres, jednak w pół-finale uderzył w barierę.

Popełniłem mały błąd, na wyjściu z zakrętu zacieśniłem linię jazdy, jednak nie zmieściłem się w granicach toru – mówił Block. To było dość pechowe, ponieważ już wtedy zajmowałem pozycję, która pozwoliłaby mi na awans do finału.

– Ten tor daje ogromną frajdę z jazdy i mam nadzieję, że uda mi się poprawić kilka rzeczy w porównaniu do zeszłego roku.

Amerykanin cieszy się z możliwości ścigania tak blisko swojego domu. Dużą część sezonu muszę latać tam i z powrotem do Europy, więc jetlag jest czymś normalnym. Pod koniec roku to daje o sobie znać, więc dobrze jest ścigać się w ten weekend tutaj, gdzie różnica czasu wynosi ledwie dwie godziny.

Tagi: World RX, Ford, Ken Block

 

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News