Block awansuje do finału!

Block awansuje do finału!

Block awansuje do finału!

Podaj dalej

Za nami dwa biegi półfinałowe ostatniej tegorocznej rundy Rallycrossowych Mistrzostw Świata w Kapsztadzie. Swoje wyścigi wygrali Timmy Hansen i Johan Kristoffersson, a piękną jazdą popisał się Ken Block.

Amerykanin w ostatnim wyścigu Forda w World RX, który po sezonie 2017 wycofuje się z rywalizacji w światowym czempionacie, po raz pierwszy zakwalifikował się do finału kończąc pół-finał na drugim miejscu tuż za Hansenem.

Trzeci w drugim pół-finale był Timo Scheider, a z dzisiejszą rywalizacją na tym etapie musieli pożegnać się rewelacyjny w Q4 Kevin Hansen, Sebastien Loeb oraz Kevin Eriksson.

W pierwszym biegu najlepszy z kolei był tegoroczny mistrz Johan Kristoffersson – zawodnik Volkswagena zostawił za sobą kolegę z Audi Mattiasa Ekstroma – podium i awans do finału uzupełnił z kolei Petter Solberg.

Kolejnymi przegranymi na tym etapie byli Andreas Bakkerud, Janis Baumanis i Toomas Heikkinen, którym nie udało się ukończyć swojego biegu pół-finałowego w premiowanej awansem pierwszej trójce.

Tagi: World RX, Kapsztad, Ford, Audi

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News