Bitwa o Anglię

Bitwa o Anglię

Podaj dalej

Już jutro wystartuje Nicky Grist Stages 100 2017 – 5. runda Rajdowych Mistrzostw Wielkiej Brytanii. Słynne tereny centralnej Walii, znane z mistrzostw świata powitają tym razem czołówkę krajowego czempionatu. Na zawodników czeka łącznie 20 odcinków specjalnych o długości ponad 188 km.

Po czterech rundach na prowadzeniu w cyklu znajduje się Osian Pryce. Co ciekawe, Walijczyk do tej pory nie wygrał żadnego rajdu w tym sezonie, dwukrotnie był 2., tyle samo razy zajmował 3. pozycję, a na swoje konto zapisał tylko 2 odcinki specjalne. Drugi w tabeli jest Fredrik Ahlin. Szwed traci do Brytyjczyka 3 punkty, jednak on z 4 rozegranych rajdów wygrał już 2, do tego dołożył 14 oesowych zwycięstw.

Bazą rajdu jest urokliwa walijska miejscowość, położona w centralnej części kraju – Builth Wells. Na zawodników czeka 20 odcinków specjalnych o łącznej długości równo 188,45 km. Zmagania rozpoczną się już jutro o godzinie 10:04 czasu polskiego od próby OS1 Monument 1, zakończy je test OS20 Drovers Return 2 w niedzielę o godzinie 16:27.

Do imprezy zgłosiło się 30 zawodników, na czele z Osianem Prycem, Fredrikiem Ahlinem i Martinem McCormackiem. Na trasie zobaczymy jeszcze m.in. Keitha Cronina, Matta Edwardsa, czy też jednego z faworytów ośce – Oscara Solberga.

Tagi: Mistrzostwa Wielkiej Brytanii Ahlin Osian Pryce

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News