Bitwa o Anglię

Bitwa o Anglię

Podaj dalej

SEAT Leon Eurocup nie zwalnia tempa i po rundach na Paul Ricard oraz Estoril wraca do rywalizacji na torze Silverstone – jednym z najważniejszych torów na świecie, który od lat jest domem dla Grand Prix Wielkiej Brytanii.

fot. SEAT
fot. SEAT

Po wypełnionej emocjami rywalizacji we Francji oraz w Portugalii na czele znajduje się Pol Rosell, który ma pięć punktów przewagi nad Franem Ruedą. Czołową trójkę w generalce uzupełnia Mikel Azcona, który jest zaledwie trzy punkty z tyłu. Oznacza to, że rywalizacja na Silverstone będzie równie zacięta, gdyż każdy z nich ma szanse na znalezienie się na czele, więc każdy centymetr brytyjskiego obiektu zostanie wykorzystany do maksimum.

Podczas tego weekendu zawodnicy będą musieli zmierzyć z ultra szybkim torem, który jest jednym z klasyków w świecie sportu motorowego. Używany od 1948 roku obiekt został wybudowany na lotnisku i przez lata cieszy się niesłabnąca sławą, dzięki czemu musieli mierzyć się z nim najwięksi mistrzowie oraz zawodnicy praktycznie wszystkich międzynarodowych serii wyścigowych. Charakterystyczną cechą są bardzo szybkie zakręty oraz długa nitka – prawie 6 kilometrów, więc łatwo na pewno nie będzie co powinno dodać pieprzu rywalizacji.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News