Biało-Czerwoni popracowali przed odpoczynkiem

Biało-Czerwoni popracowali przed odpoczynkiem

Podaj dalej

Kiedy większość rodaków w kraju smacznie sobie spała, reprezentanci Polski docierali dopiero do mety szóstego etapu Rajdu Dakar. W pierwszej dziesiątce uplasowali się Kuba Przygoński oraz Szymon Gospodarczyk.

Tradycyjnie już załoga, którą tworzą Claude Fournier oraz Szymon Gospodarczyk zameldowała się na mecie w czołówce stawki. Tym razem pojazd UTV pilotowany przez zawodnika z Jordanowa pojawił się na mecie w boliwijskim La Paz na piątej pozycji. Załoga Xtreme+ straciła do Patrice Garrouste i Stevena Grienera ponad 50 minut.

Podium etapu uzupełniły kolejno załogi Reinaldo Varela/Gustavo Gugelmin oraz bracia Uribe. Przed Gospodarczykiem sklasyfikowano jeszcze argentyński duet Leo Larrauri/Fernando Imperatrice.

Kilka zdjęć z dojazdowki 6 etapu #DakarRally, jeszcze w Peru 😍😍

Publié par Szymon Gospodarczyk sur jeudi 11 Janvier 2018

Wczorajszy występ pozwolił załodze z Polakiem na pokładzie awansować na czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej. Liderami Rajdu Dakar, którego partnerem strategicznym w tym roku jest firm Motul, pozostają Reinaldo Varela oraz Gustavo Gugelmin z South Racing Can-Am Team.

W stawce samochodów samochodów na końcu pierwszej dziesiątki dojechał Kuba Przygoński pilotowany przez Toma Colsoula – To był szybki odcinek przypominający swoją charakterystyką trasy znane z cyklu WRC. Boliwia przywitała nas ciężką pogodą. Deszcz, śnieg i chłód nie ułatwiały zadania. Nie popełniliśmy dzisiaj rażących błędów i nadszedł w końcu czas na zasłużony dzień przerwy – komentował Polak, który w klasyfikacji generalnej awansował na 6 lokatę.

Maciej Marton pilotujący Petera van Merksteijna dotarł wczoraj do mety na 13. miejscu natomiast Sebastian Rozwadowski i Benediktas Vanagas jedno oczko niżej.

Dakar dzien 6Bardzo udany dla nas ! P14 to naprawdę dobry wynik w takiej stawce. Dzisiaj uniknęliśmy błędów, problemów…

Publié par Sebastian Rozwadowski sur jeudi 11 Janvier 2018

Kamil Wiśniewski, czyli jedyny reprezentant Polski na quadzie, ukończył wczorajszą rywalizację na 15. miejscu. W stawce motocyklistów Maciej Giemza uplasował się na 43. pozycji natomiast Paweł Stasiaczek po doliczeniu godzinnej kary był 56. Macieja Berdysza sklasyfikowano na 73. miejscu. Ciężarówka RTS RACING, której pokładowym mechanikiem jest Michał Wrzos uplasowała się na 19. lokacie.

Tagi: Dakar 2018MotulEpicStoryOriginalByMotulRajd DakarThisIsDakar

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News