Bezinteresowna pomoc dla młodzieży? Da się!

Bezinteresowna pomoc dla młodzieży? Da się!

Bezinteresowna pomoc dla młodzieży? Da się!

Podaj dalej

Mało jest w naszym kraju takich projektów, w których ktoś decyduje się bezinteresownie pomóc drugiemu. Było to do tej pory niespotykane głównie na arenie amatorskiej. BS Rally Team postanowił coś zmienić, znaleźć młodych zawodników i dać im szansę. Opłaciło się, Arek Idzi i Dominika Samburska właśnie wygrali swój pierwszy rajd!

Wszyscy wiedzieli, że Radkowski Trakt będzie trudnym i wymagającym rajdem, ale nikt nie przypuszczał chyba, że w weekend 7-8 kwietnia projekt BS Rally Team dla młodych po raz pierwszy zamelduje się na podium, jednocześnie imprezę wygrywając. Arek Idzi i Dominika Samburska dowieźli do mety w Radkowie 10 cennych punktów.

W pierwszy dzień po przejechaniu prologu czuliśmy lekki niedosyt, bo brakowało nam 8 sekund do drugiego miejsca. Wiedzieliśmy, że to dopiero początek zmagań i że czeka nas jeszcze jeden dzień rywalizacji na bardzo szybkich i technicznych odcinkach specjalnych – przyznaje kierowca – Arek Idzi. Po pierwszej niedzielnej pętli odrobiliśmy straty i wskoczyliśmy na 2. miejsce w klasie 1. Na drugiej postanowiliśmy powalczyć i wygrywając w sumie siedem odcinków specjalnych udało nam się odnieść zwycięstwo w klasie. To jest nasz wspólny sukces.

Cały zespół BS Rally Team przykłada wiele uwagi do jakości i efektów pracy. Jego członkowie ciągle pracują nad doskonaleniem pracy w zespole, a drobne niedociągnięcia będą sukcesywnie eliminowane. – Widać, że kilka uwag, które Mariusz Brylski przekazał Arkowi przed niedzielnymi odcinkami, głównie w zakresie doboru odpowiedniego ciśnienia w oponach oraz operowania gazem w sytuacjach podbramkowych przyniosły efekty przyznaje koordynator projektu – Sławomir Szpot. Na drugiej pętli podczas walki o zwycięstwo w klasie były sytuacje, z których Arkowi, dzięki wcześniejszym radom Mariusza, udało się wybronić. I właśnie po to uruchomiliśmy nasz program, aby wspierać młodych i utalentowanych kierowców i pomóc im osiągać sukces.

Kolejny start zespołu BS Rally Team już za miesiąc. Mariusz Brylski i Sławomir Szpot wystartują w 2. rundzie Tarmac Masters.

Tagi: Rajdy, Rajdy Amatorskie

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News