Bezbłędny Latvala, szybki Paddon

Bezbłędny Latvala, szybki Paddon

Podaj dalej

Jari-Matti Latvala odzyskuje tempo i powiększa swoje prowadzenie przed ostatnim odcinkiem specjalnym zaplanowanym na dzisiejszy etap. Początek rywalizacji 9 minut po północy polskiego czasu.

fot. Red Bull
fot. Red Bull

Sebastien Ogier wciąż nie może nawiązać walki ze swoim zespołowym kolegą, choć po siódmym odcinku specjalnym Amboy / Santa Monica wydawało się, że Francuz jest już bardzo blisko. 3-krotny mistrz świata stracił do Fina tylko 0,2 sekundy i awansował na drugie miejsce, jednak słabszy czas i 4 sekundy straty na ósmej próbie oznaczały dla Ogiera powrót na trzecie miejsce.

Wyprzedził go Hayden Paddon, który w Rajdzie Argentyny jedzie jak natchniony, a jego strata do liderującego Latvali wynosi na tę chwilę 10,2 sekundy.

Tuż za podium cały czas podróżuje najmłodszy z trio Volkswagena – Andreas Mikkelsen, a jego strata do prowadzącego Latvali wynosi na tę chwilę 27 sekund. Kolejnym kierowcą w generalce rajdu jest Dani Sordo, który wyprzedza Madsa Ostberga. Norweg dobrze rozpoczął rajd w Ameryce Południowej, jednak po dzisiejszym dniu zajmuje dopiero szóste miejsce i traci minutę i jedenaście sekund do hiszpańskiego rywala.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News