Berlin ePrix: Domowy dublet Audi Sport

Berlin ePrix: Domowy dublet Audi Sport

5 interakcji

Podaj dalej

Daniel Abt sięgnął po domowy triumf w Berlin ePrix, siódmej rundzie mistrzostw Formuły E. Kierowca Audi finiszował przed kolegą z zespołu i obrońcą tytułu, Lucasem Di Grassim. Najniższy stopień podium przypadł liderowi punktacji Jeanowi-Éricowi Vergne’owi. Bawarski zespół Audi Sport Abt Schaeffler zapisał się drugim dubletem w historii serii.

Ruszający z poleposition Abt utrzymał prowadzenie po starcie, unikając kontaktu na pierwszych okrążeniach. 25-latek systematycznie powiększał przewagę. Za jego plecami podążał Oliver Turvey. Na 11 kółku Vergne stracił trzecią pozycję, spadając na piątą za Di Grassiego i Sébastiena Buemiego. Również Turvey musiał ustąpić, gdy kolejny udany atak przeprowadził aktualny mistrz Formuły E, dzięki czemu na prowadzenie wysunął się duet Audi.

Po 20 okrążeniach Abt prowadził z zapasem 3,5 sekundy nad brazylijskim kolegą z ekipy. W zakręcie nr 2 Vergne odbił czwartą lokatę Buemiemu. Na 23 kółku rozpoczęły się zjazdy do pit stopów. Jako pierwszy na zmianę auto zdecydował się trzeci Turvey. Przez dłuższą niż zwykle wizytę w depo, Vergne znów zamienił się miejscami z Buemim. Abt podróżował niezagrożony z przodu przy wiwacie niemieckiej publiczności, gdy tylko przejeżdżał prostą start/meta. Trzeci w mistrzostwach, Felix Rosenqvist utknął na 12. miejscu, zaliczając kolejny nieudany występ w drugiej połowie sezonu.

Berlin E-Prix In 60 Seconds

??⚡ Enjoy the 2018 BMW i #BerlinEPrix in 60 seconds!

Opublikowany przez ABB Formula E 19 maja 2018

Na 33 kółku Turvey stracił dwie lokaty, ponieważ wspólny atak w dziesiątym zakręcie przeprowadzili Buemi i Vergne. Lider mistrzostw dopadł byłego kolegę z Formuły 1 w pierwszym zakręcie wracając na podium. W tym układzie dojechali już do mety, przez co kliencki zespół Techeetah na 7 z 9 ostatnich wyścigów był wyżej niż fabryczny zespół Renault e.dams. Autor best lapa wyścigu Abt minął metę jako pierwszy o 6,758 sekundy przed Di Grassim.

W punktacji mistrzostw nadal prowadzi Vergne (162 pkt) przed Birdem (122 pkt) i Rosenqvistem (86 pkt). Na czwarte miejsce awansował Abt (85 pkt), wyprzedzając Buemiego (82 pkt). Di Grassi zajmuje szóstą lokatę (76 pkt).

 

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News