Belgijskie wyzwanie GT3 Poland

Belgijskie wyzwanie GT3 Poland

Belgijskie wyzwanie GT3 Poland

Podaj dalej

Już w najbliższych dniach na zawodników rzeszowskiego teamu GT3 Poland czeka kolejne wyzwanie w serii Lamborghini Super Trofeo Europe. Tym razem kierowców ugości niezwykle popularny belgijski tor Spa-Francorchamps.

Lamborghini Super Trofeo Europe przez wielu określany jest jako najszybszy puchar markowy w Europie. Zawodnicy ścigają się tam specjalnie przystosowanymi samochodami Lamborghini Huracan LP620-2 o mocy 620 KM na najsłynniejszych torach świata. Zespół GT3 Poland mający swoją siedzibę w Rzeszowie sezon rozpoczął od siostrzanego cyklu Lamborghini na Bliskim Wschodzie. Tam wyścigi rozgrywane były na torach w Dubaju oraz Abu Zabi. W europejskiej serii byliśmy już w tym sezonie na włoskiej Monzie, angielskim Silverstone, francuskim Paul Ricard, a teraz kolorowa kawalkada zmierza na Spa-Francorchamps.

Zmagania rozpoczną się już jutro, 27 lipca o godzinie 10:35. Wtedy to zawodnicy przystąpią do pierwszego treningu. Potrwa on równo 1 godzinę i będzie służył głównie do testów ustawień samochodów na ten konkretny tor. Druga sesja treningowa rozpocznie się o godzinie 15:00 i zakończy torowe zmagania na ten dzień.

Pierwsze poważne ściganie na belgijskim torze znanym z Formuły 1 zobaczymy w piątek, 28 lipca. Wtedy to o godzinie 11:00 wystartuje sesja kwalifikacyjna. Będziemy jak zwykle jeździć w schemacie 15-5-15. Oznacza to, że w pierwszych 15 minutach rozstrzygną się losy pozycji startowych do pierwszego wyścigu, następnie w 5-minutowej przerwie w samochodach zmienią się zawodnicy i podczas kolejnych 15 minut powalczą o Pole Position do wyścigu numer 2.

Pierwszy wyścig rozpocznie się również w piątek, o godzinie 14:10. Potrwa on tradycyjnie 50 minut. Tak samo będzie w przypadku zamykającego zmagania drugiego wyścigu, który wystartuje w sobotę, 29 lipca o godzinie 11:20. Weekend w Belgii cechuje się nieco innym rozkładem jazdy niż pozostałe rundy. Wszystko ze względu na to, że Lamborghini Super Trofeo jest tutaj sesją towarzyszącą. Głównym cyklem na Spa-Francorchamps jest Blancpain GT Series, którego zawodnicy przystąpią tym razem do 24-godzinnego wyścigu. Rozpocznie się on w sobotę o godzinie 16:30.

Tagi: Lamborghini GT3 Poland Lamborghini Super Trofeo Europe

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News