Sobotni rozkład jazdy RX!

Sobotni rozkład jazdy RX!

Sobotni rozkład jazdy RX!

Podaj dalej

Nadszedł w końcu ten dzień, kiedy wystartują Rallycrossowe Mistrzostwa Świata. Pierwszą rundą tegorocznych zmagań będzie RX Barcelona. W sobotę odbędą się 2 sesje kwalifikacyjne w kategoriach World RX oraz Euro RX.

Q1

Poważna zabawa rozpocznie się o godzinie 12:00. Wtedy to wystartuje pierwsza sesja kwalifikacyjna dla wszystkich klas. Pierwsi na tor wyjadą przedstawiciele grupy Touring Car, dalej Euro RX z Martinem Kaczmarskim, na końcu pojadą najlepsi – kategoria World RX. Zmagania zakończą się o godzinie 13:30.

Q2

Po kilku pokazach nie związanych z rallycrossem przyjdzie pora na sesję kwalifikacyjną numer 2. Ruszy ona równo o 14:30 i potrwa prawie 2 godziny. Ponownie zapoczątkują ją biegi zawodników Touring Car. Następnie na torze znów będziemy mogli podziwiać Martina Kaczmarskiego. Tym razem 2 sesja dla World RX nie zamknie wydarzeń, gdyż zaraz po niej swoją 3 kwalifikację zaliczą zawodnicy Touring Car.

Dzień zakończony zostanie sesją autografów. Za Martina trzymamy kciuki a wszystkim zawodnikom życzymy zdrowej i bezpiecznej rywalizacji.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News