Barbórkowe emocje w Warszawie

Barbórkowe emocje w Warszawie

Podaj dalej

Już w najbliższą sobotę 10 grudnia rozpocznie się tradycyjny finał rajdowych zmagań w naszym kraju – 54. Rajd Barbórka. Podczas tegorocznej edycji kierowcy będą mieli do pokonania 27 kilometrów oesowych, na które złożą się uznane próby, jak i nowe odcinki specjalne.

rajd_barborka_i_karowa_z_ubieglorocznym_zwyciezca_kajetanem_kajetanowiczem_z_lotos_rally_team_2-1200

Pierwsze rajdówki w akcji będzie można zobaczyć już jutro na warszawskim Bemowie, gdzie przeprowadzony zostanie odcinek testowy, który rozpocznie się o godzinie 17.00.

Prawdziwa rywalizacja rozpocznie się natomiast w sobotę rano. Już o 8.00 kierowcy ruszą do walki na trasie odcinka Służewiec, który w ciągu ostatnich lat na dobre wpisał się w barbórkowy krajobraz. Niespełna godzinę później pierwsze samochody pojawią się na starcie tegorocznej nowości – widowiskowego odcinka PTAK Warsaw Expo, zlokalizowanego na południowo-zachodnich obrzeżach Warszawy.

Po wizycie w serwisie, walka przeniesie się na teren Autodromu Automobilklubu Polski na Bemowie. To lokalizacja, która nierozerwalnie łączy się z grudniową imprezą, a także tłumami kibiców, którzy mogą nie tylko podziwiać akcję, ale także stanowiska serwisowe ekip. Kolejne próby będą powtórnymi przejazdami tras trzech wspomnianych odcinków specjalnych, a zwycięzcę rajdu poznamy kilka minut przed godziną czternastą.

Wisienką na barbórkowym torcie będzie oczywiście Kryterium Karowa. Przejazdy na czas rozpoczną się o 18.30, jednak już wcześniej będzie co oglądać. O 17.00 ruszą przejazdy pokazowe, a o 18.00 rozpocznie się walka Legend, które w tym roku będą rywalizować w zmienionej formule.

Na liście zgłoszeń tradycyjnie już znalazły się największe rajdowe nazwiska z polskiego świata motorsportu, ale nie zabrakło również chętnych z zagranicy. I tak na starcie rajdowego święta zobaczymy m. in. dwukrotnego mistrza Europy, Kajetana Kajetanowicza, tegorocznego mistrza Polski, Grzegorza Grzyba, czy wracających do rajdowego samochodu Tomka Kuchara i Tomasza Czopika. Warszawskie odcinki specjalne odwiedzą także Aleksiej Łukjaniuk, tegoroczny wicemistrz Europy, czy Felix Baumgartner, wracający do polskiej rywalizacji.

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News