Barbórka z Gillesem Panizzi

Barbórka z Gillesem Panizzi

Podaj dalej

Gilles Panizzi będzie gościem specjalnym tegorocznego Rajdu Barbórka. Francuski król asfaltów wystartuje jako zawodnik i będzie rywalizować we wszystkich odcinkach specjalnych.

Panizzi, który w przeszłości reprezentował barwy fabrycznych zespołów Peugeota i Mitsubishi ma na koncie 7 zwycięstw w rundach WRC. W Warszawie pojawi się na zaproszenie Automobilklubu Polski oraz firmy Top Racing.

Gilles Panizzi uznawany jest za jednego z najlepszych kierowców w historii na nawierzchni asfaltowej. W swoich startach w WRC odniósł 7 zwycięstw, najlepsze wyniki osiągał w latach 2001 – 2003, kiedy wygrywał między innymi w San Remo, na Korsyce czy też w Katalonii. Ostatni sezon w cyklu mistrzostw świata zaliczył w roku 2006, kiedy związał się z zespołem Red Bull Skoda.

Francuz zasłynął spektakularną jazdą, rajdowi kibice doskonale pamiętają jego „360” na trasie odcinka specjalnego Rajdu Katalonii w 2002 roku. Panizzi jechał wtedy po pewne zwycięstwo, mając ponad 40 sekund przewagi nad kolejną załogą.

Gilles Panizzi wystartuje w Rajdzie Barbórka A-grupowym Mitsubishi Lancerem Evo VI w historycznym malowaniu z mistrzostw świata. Jego pilotem będzie Christophe Note, który w Rajdzie Rzeszowskim wystartował jako… kierowca. Note mieszka na stałe w Marsylii, ale jego żona jest Polką, którą poznał w Krakowie.

Rajd Barbórka, Gilles Panizzi

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News