Bananowe Porsche Speedster z 1989 r. na sprzedaż. Kiedyś było niechciane, a dziś...

Bananowo-żółte Porsche Speedster z 1989 roku zapewne znajdzie swoich fanów jak i wrogów. Ale na pewno nie można przejść obok niego obojętnie. Ten konkretny egzemplarz z wyjątkowo niskim przebiegiem i w świetnym stanie pojawił się właśnie na sprzedaż. Brązowy dach i brązowe wnętrze dopełniają tylko zaskakującego wyglądu niemieckiej maszyny. 

bananowe-porsche-911-speedster
Podaj dalej
  • Porsche Speedster z 1989 roku otrzymało żółty kolor na specjalne zamówienie 
  • Lakier L117 pochodzi z lat 70. i kontrastuje z brązowymi dodatkami 
  • 3,2-litrowy silnik o mocy 215 KM przejechał tylko 35 000 kilometrów 

To jedyne takie Porsche z bananowym lakierem

bananowe-porsche-911-speedster
fot. Bring a Trailer

Pierwsze Porsche 911 Speedster nie potrzebowało wcale wiele mocy, aby skutecznie wyróżnić się z tłumu. Mamy tu niezwykłe połączenie szerokich nadkoli Turbo (choć można było wybrać wąskie nadwozie, to jednak mało kto to robił), pozbawionego spojlera tyłu podstawowej Carrery i ściętej przedniej szyby. Żeby nie odwrócić się na ulicy na widok takiego samochodu trzeba chyba mieć problemy z kręgosłupem. 

Wyjątkowa promocja dla kierowców. Odbierz bon o wartości 120 zł na paliwo

Ten Speedster z 1989 roku może sprawić jednak, że od odwracania się na ulicy rozboli cię głowa. Najbardziej oczywistym powodem zdaje się być jego niesamowity, jasnożółty kolor o kodzie L117. Zdecydowanie nie występował on na liście standardowych barw w roku 1989. W opisie możemy przeczytać, że został on stworzony „na próbę”. Ale to tylko po części prawda. Porsche znało już ten kolor i stosowało go w swoich modelach 911 na początku lat 70. 

bananowe-porsche-911-speedster
fot. Bring a Trailer

Kolor ten znajdziemy także na samym środku 16-calowych felg Fuchs. Jest też dopasowany do mahoniowego wnętrza, częściowo skórzanego i równie brązowego dachu z lekkiej tkaniny. W 1989 roku domyślamy się, że mało kto fantazjował o takim zestawie kolorów w swoim Porsche. Dziś jednak sytuacja wygląda odrobinę inaczej. 

Samochód jest w idealnym stanie

bananowe-porsche-911-speedster
fot. Bring a Trailer

Ten znany samochód w zupełnie innej odsłonię jest wyjątkowo odświeżający. Oryginalny egzemplarz na rynek amerykański – jeden z 823 dostarczonych do USA w tamtym roku – przejechał zaledwie 13 000 mil, czyli 21 000 kilometrów. Lakier i wnętrze są w stanie idealnym. 

W USA 3,2-litrowy bokser z wtryskiem paliwa osiągał nieco niższą moc niż w Europie dla modeli bez katalizatora. Ta jednostka zamiast 231 koni mechanicznych generuje więc tylko 215 koni. Ale ma nowoczesną jak na tamte lata pięciobiegową skrzynię mechaniczną. Na pewno nie będzie to demon prędkości, ale nie powinno też brakować mu wigoru nawet po latach. 

bananowe-porsche-911-speedster
fot. Bring a Trailer

Przyciągający wzrok tego Porsche Speedstera z pewnością nie przypadnie do gustu każdemu. Ale na pewno będzie cieszył się dużą popularnością na aukcji Bring a Trailer. Z pewnością nie będzie też tani. 

bananowe-porsche-911-speedster
fot. Bring a Trailer

Przeczytaj również