Bakkerud wraca do gry!

Za nami druga sesja treningowa podczas Loheac RX – 9. rundy Rallycrossowych Mistrzostw Świata. Tym razem najlepszym spośród całej stawki Supercarów był Andreas Bakkerud. Norweg pokonał 14 okrążeń, z czego najlepsze wyniosło 36,327 s.

Tuż za lepszym z reprezentantów fabrycznej ekipy Forda uplasował się wczorajszy zwycięzca Johan Kristoffersson. Lider World RX stracił do Bakkeruda 0,073 s. Na podium niespodzianka – trzecie miejsce padło łupem debiutującego w cyklu Nico Mullera. Kolega Mattiasa Ekstroma z zespołu Audi z niemieckiego DTM jest pierwszym szwajcarem w historii mistrzostw świata i od początku radzi sobie bardzo dobrze.

Tuż za podium uplasował się Ken Block. Amerykański showman stracił do swojego zespołowego kolegi z Forda 0,370 s. Pierwszą piątkę zamknął zawodnik broniący tytułu mistrza świata Mattias Ekstrom. Na dalszych miejscach uplasowali się kierowcy Peugeota – Timmy Hansen i Sebastien Loeb, a czołową dziesiątkę uzupełnili Janis Baumanis, Anton Marklund i Petter Solberg.

O godzinie 13:15 rusza pierwsza sesja kwalifikacyjna.