Block odrabia straty, Bakkerud utrzymuje tempo

Block odrabia straty, Bakkerud utrzymuje tempo

Block odrabia straty, Bakkerud utrzymuje tempo

Podaj dalej

Andreas Bakkerud, który we wspaniałym stylu ukończył wczorajsze drugie przejazdy kwalifikacyjne, prezentuje równie dobre tempo od niedzielnego poranka.

Norweg co prawda spadł z trzeciej na piątą pozycję w klasyfikacji generalnej, jednak zepchnięty został przez takich zawodników jak Petter Solberg i Sebastien Loeb – cała trójka ma teraz na swoich kontach po 118 punktów i traci do liderującego Kristofferssona 20 oczek.

Andreas Bakkerud dzisiejszego poranka wziął udział w czwartym, ostatnim wyścigu zamykającym Q3. Norwego dojechał do mety na trzecim miejscu, jednak jego grupa była niezwykle silna.

Na pierwszych dwóch miejscach finiszowali Sebastien Loeb i Toomas Heikkinen, natomiast kierowca Forda Foucusa RS RX wyprzedził Mattiasa Ekstroma i Timmy’ego Hansena.

Na tej samej pozycji w swojej rywalizacji linię mety przekroczył Ken Block, ustępując Kevinowi Hansenowi i Nico Mullerowi. Amerykanin wygrał rywalizację ze znanym z odcinków specjalnych Rajdowych Mistrzostw Świata Francois Duvalem i zawodnikiem jeżdżącym pod pseudonimem „Csucsu”.

Start Q4 został zaplanowany na godzinę 11:30 lokalnego czasu, a więc 10:30 polskiego.

Tagi: Ford, Hoonigan, WorldRX, RXofLatvia, Ryga, Block, Bakkerud

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News