Baja Europe: Molgo i Jandrowicz zwycięzcami ostatniej rundy RMPST

Baja Europe: Molgo i Jandrowicz zwycięzcami ostatniej rundy RMPST

9 interakcji
70724527_2372201212815279_2903247254708027392_o

Podaj dalej

Paweł Molgo i Janusz Jandrowicz wygrali w kategorii samochodów Rajd Baja Europe rozgrywany w Żaganiu. Była to ostatnia runda tegorocznego sezonu Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych.

Dzisiejsze oesy rozgrywały się na terenie 34. Brygady Kawalerii Pancernej  im. Hetmana Wielkiego Koronnego Jana Zamoyskiego w Żaganiu. Na pierwszy rzut oka trasy bardzo przypominały to, co obserwowaliśmy w Baja Europe wczoraj – było szybko, ale były też miejsca, w których trzeba było uważać.

Na pierwszym przejeździe próby Molgo i Jandrowicz wykręcili czas na poziomie 27:29, co było najlepszym wynikiem wśród samochodów. Ponad minutę stracili do nich główni rywale – załogi Włodzimierz Grajek i Piotr Brakowiecki oraz Zdenek Porizek i Pavel Vaculik.

Drugi przejazd przez oes, zarazem ostatnia próba rajdu znów padła łupem duetu Molgo/Jandrowicz. Tym samym załoga NAC Rally Team zwyciężyła w całej imprezie, pokonując o 7 minut i 47 sekund załogę Wiatr/Łaskawiec i o 9 minut i 12 sekund kompletujący podium duet Porizek/Vaculik.

Trasę całego rajdu najszybciej przejechała załoga Tomasz Białkowski i Dariusz Baśkiewicz. Oni startowali Can Am Marverickiem X3 i zwyciężyli również w kategorii UTV.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News