Baja Europe 2019: 14-latek zadebiutuje w mistrzostwach Polski

Baja Europe 2019: 14-latek zadebiutuje w mistrzostwach Polski

Baja Europe 2019: 14-latek zadebiutuje w mistrzostwach Polski

Podaj dalej

Już w najbliższy weekend w Żaganiu rozegra się Baja Europe, ostatnia runda Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych. Za kierownicą pełniącego funkcję „zerówki” Can-Am Mavericka X3 zasiądzie 14-letni Eryk Goczał reprezentujący barwy Energylandia Rally Team.

Eryk Goczał, zaledwie 14 letni zawodnik, do tej pory znany jako najmłodszy polski stunter quadowy zadebiutuje w rajdzie terenowym, którego trasa liczy ponad 200 kilometrów. W towarzystwie jednego z najbardziej doświadczonych polskich pilotów, Daniela Dymurskiego, pokona odcinki specjalne pełniąc rolę „zerówki” Can-Amem Maverickiem X3.

Na zawodników czekają cztery odcinki specjalne o łącznej długości 214 kilometrów w okolicach poligonu w Żaganiu. Trasy są szybkie i bardzo śliskie, prowadzące po wąskich drogach wśród drzew. Rajd będzie dużym wyzwaniem dla zawodników ale również dla sprzętu.

Energylandia Rally Team, czyli rodzinna pasja do sportu i adrenaliny

Rajd kończący sezon 2019 będzie okazją do debiutu dla 14-letniego Eryka Goczała na rajdowych odcinkach specjalnych. Młodziutki zawodnik mimo niewielkiego doświadczenia dał się już poznać szerszej publice jako najmłodszy stunter w Polsce. Eryk jest bowiem jednym z kaskaderów ekipy Energylandia Extreme Show.

Pochodzący z rodziny mającej motorsportowe korzenie Eryk rozpoczął swoją przygodę ze sportem mając zaledwie… 2 lata. Dotychczas wystąpił w kilkuset pokazach jako jeden z kaskaderów największego w Polsce parku rozrywki w Zatorze. Swoje występy odbywał głównie na quadzie, jednak od niedawana prezentował również swoje wyjątkowe umiejętności driftując BMW E46.

Trzy załogi Energylandia Rally Team

Eryk podglądał także pozostałe dwie załogi biorące aktywny udział w Rajdowych Mistrzostwach Polski Samochodów Terenowych. W Baja Europe w Żaganiu wystartują także pozostałe dwie załogi Energylandia Rally Team: Marek Goczał z Michałem Kuśnierzem oraz Michał Goczał z Szymonem Gospodarczykiem.

Historia Marka Goczała sięga lat 90., kiedy między innymi szpiegował dla mistrza Janusza Kuliga. Startował także w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski ze znanym pilotem Maciejem Baranem. To właśnie Marek zaraził syna Eryka pasją do motorsportu. W konsekwencji już za kilka dni razem wystartują w rajdzie Baja Żagań!

Druga załoga teamu to Michał Goczał który jako tegoroczny debiutant pilotowany przez bardziej doświadczonego Szymona Gospodarczyka zdobył już Puchar Polski Samochodów Terenowych w klasie UTV. Załoga wygrała cztery z pięciu dotychczas rozegranych rund i do Żagania wybierają się aby zawalczyć o ostatnie w tym roku zwycięstwo, które pozwoli im na zdobycie jeszcze jednego trofeum w klasyfikacji generalnej całego sezonu RPPST.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News