Baja Espana: Przygoński otwiera listę, z nim 15 innych Polaków

Baja Espana: Przygoński otwiera listę, z nim 15 innych Polaków

Podaj dalej

Na liście zgłoszeń do siódmej rundy tegorocznego Pucharu Świata FIA w Rajdach Terenowych, a więc hiszpańskiego Baja Aragon, znalazło się aż szesnaście polskich nazwisk. Na samym szczycie znaleźli się oczywiście liderzy cyklu Kuba Przygoński i Tom Colsoul w barwach ORLEN Team.

W najwyższej klasie T1, do której zaliczany jest Mini John Cooper Works Rally z niemieckiej stajni X-raid, pojadą również Aron Domżała i Maciej Marton. Polski duet wskoczy za kierownicę Toyoty Hilux z zespołu Overdrive Racing.

Łącznie do rywalizacji zgłosiło się aż 150 samochodów i UTV, 12 ciężarówek, 57 motocykli i 24 quady. Co ciekawe, na liście zgłoszeń zabrakło zeszłorocznego triumfatora Nassera Al-Attiyaha. Możemy domyślać się, że Katarczyk nie pojawi się już na żadnej z pozostałych rund w kalendarzu, bowiem na jego koncie znajduje się zaledwie 30 punktów (w porównaniu do 216 Przygońskiego), co oznacza, że nie ma on już szans na walkę o końcowy triumf.

O punkty do generalki z Przygońskim powalczą więc Martin Prokop i Miroslav Zapletal. Władimir Wasiliew, legitymujący się obecnie 61-punktową stratą do Przygońskiego, postanowił przesiąść się z Mini do Hiluxa.

Wracając do Polaków startujących w ten weekend w Baja Espana Aragon – w klasie T2 będziemy obserwować świetnie dysponowanych Tomasza Baranowskiego i Grzegorza Konczaka w Land Cruiserze, z kolei w mistrzostwach Hiszpanii powalczą Patrycja Brochocka i Krzysztof Wicentowicz oraz Magdalena Zając i Tomasz Mroczek (Dacia Duster).

W barwach ORLEN Team na dwóch kołach o zwycięstwo będą walczyć Maciej Giemza i Adam Tomiczek. Arkadiusz Lindner w quadach wystartuje w Can-Amie Bombardierze.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News