Autonomiczny autobus szkolny

Autonomiczny autobus szkolny

Autonomiczny autobus szkolny

Podaj dalej

Podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Genewie największe koncerny prezentują wiele niesamowitych oraz rewolucyjnych rozwiązań. Na uwagę zasługuje także prototyp nowatorskiego autobusu szkolnego.

Podczas „Volkswagen Group Night Geneva 2018 – Shaping the Future. Urban Mobility” niemiecki koncern zaprezentował w pełni autonomiczny pojazd SEDRIC School Bus. Nazwa koncepcyjnego modelu jest skrótem od SElf DRIving Car. Nowoczesny autobus jest elementem szerszego planu -„TOGETHER – Strategy 2025”. Volkswagen planuje w jego ramach przejąć rolę lidera na rynku samochodów autonomicznych. I chociaż o SEDRICU można było już usłyszeń w 2017 roku, to pojazd od tego czasu znacznie się rozwinął i przeszedł wiele modyfikacji.

Aktualna wersja przewiduje możliwość przywołania za pośrednictwem przycisku typu „OneButton” autonomicznego pojazdu elektrycznego, który wygodnie przewiezie użytkownika do miejsca docelowego. Elementami charakterystycznymi projektu są monolityczna sylwetka, masywne elementy karoserii oraz przestronne wnętrze. Nieco zaskakujące jest także malowanie pojazdu. W zamyśle projektantów żółto-czarne nadwozie ze stylizowanym graffiti ma za zadanie podkreślać przydatność SEDRICA jako środka transportu będącego alternatywą dla tradycyjnego autobusu szkolnego.

Również we wnętrzu pojazdu czuć powiew mocno młodzieżowego stylu. Aluminiowe pojemniki z kolorowymi naklejkami tworzą podstawę dla dwóch z czterech siedzeń. Co ciekawe, we wnętrzu znajduje się wielkoformatowy ekran OLED. Z całą pewnością skorzystanie z niego uatrakcyjni czas podróży do szkoły. Projekt Volkswagena świadczy o ambicji stworzenia uniwersalnego i dostępnego dla każdego użytkownika środka indywidualnego transportu. Firma pokazuje, że różnorodne gałęzie motoryzacji mogą już w niedługim czasie zostać wyposażone w inteligentne systemy ułatwiające użytkownikom codzienne funkcjonowanie.

Tagi: Elektromobilność

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News