Audi wysuwa się na prowadzenie w DTM

Audi wysuwa się na prowadzenie w DTM

Podaj dalej

Rene Rast po raz pierwszy w swojej karierze zwyciężył w wyścigu DTM podczas dzisiejszego finału DTM, awansując na fotel lidera klasyfikacji generalnej z przewagą zaledwie jednego punktu nad Lucasem Auerem.

Dziś rano Rast sięgnął po drugie z rzędu pole position i świetnie wystartował do popołudniowej rywalizacji, przewodząc stawce w początkowych etapach wyścigu.

Marco Wittmann, z drugiej strony, fatalnie wyruszył swoim BMW do wyścigu z drugiej pozycji, pozwalając kierowcy Audi, Nico Mullerowi, na wskoczenie na drugie miejsce.

Pierwsza trójka pokonała początkowe kilometry bez większych problemów, natomiast świetna strategia Mattiasa Ekstroma oznaczała, że wkroczył do walki o zwycięstwo w wyścigu. Ostatecznie Szwed wyprzedził Maxime’a Martina i zakończył dzisiejszą rywalizację na drugim miejscu.

Nico Muller, który szybko awansował na drugie miejsce, minął linię mety na czwartej pozycji. Top 5 uzupełnił Jamie Green, co oznaczało że aż czterech kierowców w czołowej piątce reprezentowało zespół Audi.

Tuż za nim uplasował się Paul di Resta, wczorajszy zwycięzca, wyprzedzając Timo Glocka, Roberta Wickensa i Gary’ego Paffetta.

 

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News