Audi wysoko po Q2

Audi wysoko po Q2

Podaj dalej

Za nami pierwszy dzień portugalskiej rundy FIA World Rallycross Championship – Montalegre RX. Jak na razie bezkonkurencyjny jest kierowca Volkswagena – Johan Kristofferson, ale po piętach depczą mu inni zawodnicy, w tym trójka fabrycznej ekipy Audi.

Najlepiej po raz kolejny spisał się aktualny mistrz świata – Mattias Ekstrom. Dwie pozycje za nim Q2 ukończył Reinis Nitiss, zaś Toomas Heikkinen zakończył drugą kwalifikację na miejscu 15.

Kibice, którzy zdążyli się przyzwyczaić do minimalnych różnic w łącznej punktacji kwalifikacji muszą czuć się lekko zdumieni. Po dwóch sesjach na prowadzeniu znajduje się Johan Kristofferson z liczbą 100 punktów, 10 oczek traci do niego Petter Solberg, trzeci jest Sebastien Loeb, który traci już 19 punktów!

Na 5. miejscu znajduje się aktualnie Mattias Ekstrom. Jego koledzy z Audi nie radzili sobie już tak dobrze. Reinis Nitiss jest na razie 10., zaś Toomas Heikkinen 13.

Debiutujący w mistrzostwach świata Martin Kaczmarski podczas Q2 zajął miejsce 19., oczko ponad drugim wicemistrzem świata Andreasem Bakkerudem. Po dwóch sesjach kwalifikacyjnych Polak jest 18. z dorobkiem 53 punktów.

Kolejne dwie kwalifikacje, półfinały i finał już jutro. Kto okaże się najlepszy w Portugalii?

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News