Audi wciąż pokłada duże nadzieje w sedanach mimo rosnącej popularności SUV-ów

Audi wciąż pokłada duże nadzieje w sedanach mimo rosnącej popularności SUV-ów

Audi wciąż pokłada duże nadzieje w sedanach mimo rosnącej popularności SUV-ów

Podaj dalej

Audi twierdzi, że popyt na sedany wzrósł w niektórych częściach świata. 

Choć oferta Audi „Q” znacząco się rozrosła, obejmując modele od małego Q2 do flagowego Q8, nie oznacza to, że oferta sedanów jest zaniedbywana. Patrząc na cyferki w USA, popyt na A6 wzrósł aż o 68,6%, podczas gdy A8 zanotował ogromny wzrost o 85,3%. 

Kolejnym istotnym przykładem są Chiny, gdzie rozciągnięty A4 L uzyskał 3-procentowy wzrost, a A8 L sprzedało się w liczbie 451 egzemplarzy (+21,6%). 

To tylko niektóre z liczb sprzedażowych potwierdzających oświadczenie szefowej ds. sprzedaży i marketingu Audi, Hildegardy Wortmann. W rozmowie z portalem Autoblog w Las Vegas zauważyła, że popyt na sedany wciąż rośnie, mimo iż rynek nie ma wcale dość crossoverów i SUV-ów. 

Audi RS Q8 – hybryda na sterydach

Sedany nigdzie się nie wybierają, bowiem Audi wciąż wierzy w tradycyjny styl. 

Hildegard Wortmann mówiła też krótko o coupé i kabrioletach, odnosząc się do modeli dwudrzwiowych jako „bardzo emocjonujących samochodów”, które zawsze będą miały prawo istnieć. 

Mimo takiego oświadczenia, model TT w nadchodzących latach ma przejść do lamusa, a przyszłość R8 również stoi pod znakiem zapytania. Sprzedaż samochodów o takim nadwoziu znacznie spadła w ostatnich latach. Coraz rzadsze stają się też małe trzydrzwiowe hatchbacki.

Rozmowa ostatecznie zeszła na temat samochodów kombi, a szefowa ds. sprzedaży i marketingu przyznała, że opinie otrzymane po prezentacji Audi RS6 Avant w USA były świetne. Musimy tylko poczekać i przekonać się, czy pozytywna reakcja przełoży się na solidne wyniki sprzedaży, ponieważ super samochód na pewno nie będzie tani. 

Wspaniałe plaże, kręte drogi Kalifornii i najnowsze Audi RS 6

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News