Audi Sport TT Cup wraca do akcji

Audi Sport TT Cup wraca do akcji

Podaj dalej

Rozpoczyna się druga połowa pierwszego sezonu wyścigów Audi Sport TT Cup. Podczas czwartego z sześciu wyścigowych weekendów, na torze w Oschersleben młodzi zawodnicy walczyć będą o kolejne punkty pucharu. Ponadto, podczas imprezy na tym najbardziej na północ wysuniętym torze Niemiec, gościnnie wystąpią także znamienici goście – tym razem znani kierowcy wyścigowi.

Audi TT cup #27, Dennis Marschall

– Początek drugiej połowy sezonu pucharu Audi w Oschersleben

– Gościnnie wystartują Frank Biela, Uwe Alzen i Harald Grohs

– Kierownik projektu Rolf Michl mówi: – Dobrze wykorzystaliśmy letnią przerwę.

Wraz z meteorologicznym początkiem jesieni, zakończyła się sześciotygodniowa, letnia pauza w pucharze Audi Sport TT Cup. Scenerią dla siódmego i ósmego wyścigu serii, będzie tor Motorsport Arena Oschersleben. – Przerwa letnia była dla nas naprawdę krótka. Wykorzystaliśmy ją m.in. do rekonstrukcji pojazdów uszkodzonych w wypadkach na torze w Spielbergu  – opowiada kierownik projektu Audi Sport TT Cup, Rolf Michl. – Chciałbym przy tej okazji podziękować mechanikom i asystentom, którzy poświęcili dużo czasu, abyśmy w Oschersleben znowu mieli do dyspozycji świetnie przygotowane pojazdy.

Na torze wyścigowym nieopodal Magdeburga, powstanie również kolejny rozdział w historii gościnnego udziału gwiazd i pojedynków utytułowanych kierowców w Audi Sport TT Cup. Po kierowcach rallycross’u, arystokratach i gwiazdach narciarstwa, na torze zobaczymy legendy sportu motorowego. Będą to: Frank Biela, Uwe Alzen i Harald Grohs. 51-letni Biela pięciokrotnie tryumfował w wyścigu 24 h w Le Mans, a w roku 1991 został mistrzem DTM. Alzen wygrywał m.in. w 24h w Spa i w klasie GT w Le Mans. Ponadto, ten czterdziestoośmioletni już dziś zawodnik, zajmował wysokie miejsca na podium w sześciu wyścigach DTM. Grohs, w latach 1984 – 1987, wygrał aż siedem wyścigów DTM. Co więcej, ten 71-latek startował w ponad sześćdziesięciu wyścigach 24 h. – Na pojedynek ‚starych wyjadaczy’ z ‚młodymi wilkami’ czekam z niecierpliwością – mówi Michl. – Te żywe legendy mają więcej doświadczenia w wyścigach samochodowych, niż wszyscy zawodnicy pucharu Audi Sport TT Cup razem wzięci.

Inni zaproszeni jako goście kierowcy, to Tim Schrick i Alex Lloyd. Schrick, w roku 1998 został mistrzem pucharu Citroën Saxo Cup, a w 2001, łącznym zwycięzcą pucharu VW New Beetle Cup. Ponadto startował wielokrotnie w 24-godzinnym wyścigu na torze Nürburgring, gdzie w latach 2014 i 2015 tryumfował w swojej klasie. Lloyd zdobył w 2007 mistrzowski tytuł w serii Indy Pro Series. Od 2008 do 2011 startował w kilku wyścigach IndyCar Series i trzykrotnie wziął udział w wyścigach Indy 500 w Ameryce. Ponownie na starcie pojawi się piękna Doreen Seidel, gwiazda rozkładówki Playboya w roku 2008.

Zabraknie natomiast w Oschersleben stałego zawodnika – Levina Amwega. Ten szwajcarski kierowca, po wypadku w Spielbergu jest na najlepszej drodze do wyzdrowienia, jednak z pewnością nie wystąpi jeszcze w kolejnych dwóch imprezach. – Życzymy Levinowi Amwegowi wszystkiego dobrego – mówi Michl. – Nawet jeśli obecnie nie bierze udziału w rozgrywkach, to rzecz jasna nadal należy do zespołu pucharu Audi Sport TT Cup.

Duńczyk Nicolaj Møller Madsen wystartuje w Oschersleben jako lider klasyfikacji. Ma na koncie 111 punktów, a na podium stawał w pięciu na sześć wyścigów. Za nim plasują się Polak, Jan Kisiel (99 punktów ) i Niemiec, Dennis Marschall (87,5 punktów).

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News