Audi RS6 Avant po kuracji MTM ociera się o szaleństwo. Niesamowite liczby najszybszego kombi na świecie

Audi RS6 Avant po kuracji MTM ociera się o szaleństwo. Niesamowite liczby najszybszego kombi na świecie

Podaj dalej

Nadwozie typu kombi ma wielu swoich zwolenników, jednak zdajemy sobie sprawę, że może nie trafiać do wszystkich. Trudno jednak byłoby oprzeć się supersamochodowi w postaci Audi RS6 Avant. 

Moc i osiągi wystarczające, by zawstydzić niejeden sportowy wóz, z zachowaniem wystarczającej ilości miejsca dla rodziny i ich bagażu. 

Już bez interwencji tunerskiej samochód potrafi wprawić w osłupienie. 4-litrowa jednostka V8 z podwójnym turbo rozwija 600 KM i dysponuje momentem obrotowym w postaci 800 Nm. MTM uważa jednak, że wyniki te nie są wystarczająco dobre. 

Firma tunerska wprowadziła więc aktualizację, która uwalnia potężne 722 KM i 950 Nm momentu obrotowego. 

Niestety nie wiemy, jak przekłada się to na drogę. MTM nie podało informacji o wydajności, ale standardowe RS6 Avant rozpędza się do 100 km/h w 3,6 sekundy. Maksymalna prędkość tego kombi to 305 km/h. Możemy więc spodziewać się wyników około 3,3 sekundy i delikatnego poprawienia top speed. 

Znamy jednak inne liczby dotyczące pakietu MTM, takie jak cena. Za konwersję fabrycznego ECU przyjdzie nam zapłacić 10 000 euro (42 500 zł), i kolejne 4249 euro (18 000 zł) za program M-Cantronic Generation II. Nowy wydech to koszt 399 euro (1700 zł). 

Na półkach MTM znajdziemy również zestaw zawieszenia o regulowanej wysokości jazdy za 899 euro (3800 zł) oraz dystanse poszerzające rozstaw kół o 20 lub 30 mm za 127 euro na oś (540 zł). 

Czy takie liczby są przekonujące do tego, by zainwestować w swoje RS6 Avant? Zestaw zawieszenia czy dodatkowe naklejki to coś, czemu łatwo będzie powiedzieć „nie”. Jednak 722 KM sprawią, że nasze kombi stanie się szybsze od Lamborghini Urusa, którego 4-litrowa jednostka rozwija „zaledwie” 641 KM. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News