Audi rozwiąże dylemat Ekstroma?

Audi rozwiąże dylemat Ekstroma?

Audi rozwiąże dylemat Ekstroma?

Podaj dalej

Kampania obrony tytułu rallycrossowego mistrza świata Mattiasa Ekstroma może poważnie oberwać, bowiem zespół Audi nalega, by Szwed w terminie kolizji kolejnej rundy World RX w Holjes wystartował w wyścigu DTM na Norisringu.

W ubiegłym roku Audi pozwoliło Ekstromowi na opuszczenie finału DTM na torze Hockenheim, by ten mógł wziąć udział w rundzie Estering EX – jako że z dużymi sukcesami kroczył po tytuł mistrza świata w barwach swojego zespołu EKS. Tym samym Ekstrom zaskarbił sobie przychylność Audi Sport, które udzieliło mu pełnego wsparcia w sezonie 2017.

W tym roku obydwie serie zazębiają się na dużo wcześniejszym etapie rywalizacji, a wyścigi DTM na Norisringu i runda World RX w Holjes odbędą się w pierwszy weekend lipca.

Dyrektor ds. motorsportu Audi, Dieter Gass, przyznał, że rozwijająca się dynamicznie walka o mistrzowskie tytuły w obu seriach przyprawiła cały team o niemały ból głowy związany z decyzją, którą trzeba podjąć. Podjęcie decyzji na tym etapie sezonu będzie jeszcze trudniejsze, jednak generalnie priorytetowy dla Mattiasa jest program DTM.

Mimo słów Gassa, pozycja Ekstroma w World RX jest dużo mocniejsza. Szwed w rallycrossowych mistrzostwach świata zajmuje drugie miejsce w generalce po 6 z 12 zaplanowanych na ten sezon rundach i traci zaledwie 8 punktów do Johana Kristofferssona.

W serii DTM Ekstrom zajmuje dopiero 6. miejsce, tracąc do liderującego Lucasa Auera 37 punktów. W turystycznych mistrzostwach Niemiec miały miejsce dopiero dwie rundy, a kolejna zaplanowana została na ten weekend na torze Hungaroring.

Regulamin FIA zezwala zespołom World RX na zmianę zgłoszenia do poprzedzającego rozpoczęcie zawodów poniedziałku, co oznacza że Audi Sport ma czas na podjęcie ostatecznej decyzji do 26 czerwca.

Musisz umieścić imię i nazwisko na formularzu zgłoszeniowym, a w myśl niektórych zasad nie możesz zgłosić się do więcej niż jednego wyścigu w ten sam weekend, co jest oczywiste, ponieważ jestem tylko jedną osobą – powiedział Ekstrom.

Na tę chwilę wygląda na to, że pojadę Norisring, a do Holjes rywalizować przyjedzie PG Andersson. Cieszymy się, że FIA wprowadziła tę zasadę, dzięki czemu mamy więcej czasu na podjęcie decyzji i będziemy mogli ją skorygować po weekendzie na Hungaroring. Zobaczymy, co się wydarzy.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News