Audi R8 LMS GT3 Evo z filmu "Gran Turismo" na sprzedaż. Za okrągłą sumkę

Film pt. Gran Turismo może i nie był ogromnym hitem kasowym, ale i tak trafił do serc wielu fanów sportów motorowych na całym świecie. Dla wielu z nas był on wyjątkowy, bo pokazywał historię gracza, który za pośrednictwem konsoli utorował sobie drogę do wielkiej sportowej kariery. Choć film zawierał wiele błędów merytorycznych, oglądanie go stanowiło niezłą rozrywkę. A teraz jeden z samochodów, Audi R8 LMS GT3 Evo, które brało udział w filmie, może być twoje.

audi-r8-lms-gran-turismo
Podaj dalej
  • Wyścigowe Audi R8 LMS GT3 w filmie miało kolorowe malowanie 

  • Wcześniejsza historia Audi nie jest znana 

  • Samochód napędzany jest 5,2-litrowym silnikiem V10 ograniczonym do 500 KM 

Wyścigowe Audi R8 z filmową historią na sprzedaż

audi-r8-lms-gran-turismo
fot. Sony

To konkretne Audi R8 LMS GT3 Evo nie było najważniejsze w filmie, ale pojawiło się w kilku scenach z torów wyścigowych. Wraz z wieloma innymi samochodami wyścigowymi klasy GT3, takimi jak Lamborghini Huracan, Nissan GT, Chevrolet Corvette, czy Ford Mustang GTS. W filmie samochód był biały i posiadał szereg przypominających tęczowe akcentów – zielonych, pomarańczowych, czerwonych i szarych. Po nagrywaniu filmowcy postanowili jednak przywrócić go do stanu fabrycznego.

Samochód trafił na sprzedaż za pośrednictwem Facebooka i portalu Marketplace. Audi obecnie znajduje się w pobliżu San Marcos w Teksasie, a jego cena wywoławcza wynosi 249 000 dolarów (1 mln złotych). Sprzedawca zauważa, że samochód nie jest dopuszczony do ruchu publicznego, jednak został sprawdzony przez lokalny serwis. 

audi-r8-lms-gran-turismo
fot. FB

500 koni mechanicznych z silnika V10

W opisie aukcji znajdziemy tylko trzy zdjęcia samochodu w jego obecnym stanie. Wygląda na to, że podczas kręcenia filmu „Gran Turismo” Audi nie doznało żadnych poważniejszych szkód. I wciąż może stanowić świetną zabawkę do jazdy po torach wyścigowych. Skoro więc mamy do czynienia z pełnoprawnym samochodem wyścigowym, w jego wnętrzu nie znajdziemy zbyt wiele. Poza wyścigowym fotelem, mnóstwem włókna węglowego i klatką bezpieczeństwa. Jest także kierownica wyścigowa, którą możemy zdjąć.

Nie wiemy, jaką historię miał samochód przed tym, jak trafił na plan filmowy. Wiemy jednak, co kryje się pod jego tylną klapą. To oryginalny 5,2-litrowy silnik V10 bez turbosprężarki, taki sam, jak znajduje się w drogowym Audi R8. Jest on jednak dostosowany do zasad BoP obowiązujących w klasie GT3. A więc ma „tylko” 500 koni mechanicznych. Z całą masą dodatków aerodynamicznych i masywnym tylnym skrzydłem z całą pewnością zapewni jednak masę adrenaliny przyszłemu właścicielowi. 

audi-r8-lms-gran-turismo
fot. FB

Przeczytaj również