Audi R8 Cup: Tylko Heidorn przed Paziewskim

Audi R8 Cup: Tylko Heidorn przed Paziewskim

7 interakcji
Audi R8 Cup: Tylko Heidorn przed Paziewskim

Podaj dalej

Kris Heidorn nie przegrał jeszcze sesji na inaugurację Audi Sport Seyffarth R8 LMS Cup, dziś dokładając zwycięstwo w pierwszym wyścigu na torze Hockenheimring. Najmłodszy Bartosz Paziewski zadebiutował w serii drugim wynikiem, pierwszym w kategorii Rookie. Podium skompletowała 17-letnia Vivien Keszthelyi.

Kris Heidorn

Zdobywca pole position, Heidorn po starcie pewnie obronił pierwszą lokatę przed Mike Halderem. Za ich plecami także Paziewski, Keszthelyi i Robin Rogalski utrzymali swoje lokaty. Na piątym okrążeniu Halder udanie zaatakował lidera. Jednak na następnym kółku złapał kapcia w lewym tylnym kole i prowadzenie odzyskał „Track Dude”.

Wiceliderem został Paziewski, który skutecznie bronił prowadzenia w Rookie przed Keszthelyi. W końcu 16-latkowi udało się wypracować bezpieczną przewagę nad węgierską zawodniczką. Robin Rogalski nie utrzymał niestety czwartej lokaty przed Patrickem Sheiderem. W końcówce ze szczecinianinem poradziła sobie także Michelle Halder. Po 17 okrążeniach Heidorn jako pierwszy wjechał na metę o 4,966 sekundy przed najlepszym Rookie – Paziewskim i 9,577 sekundy przed Keszthelyi.

Bartosz Paziewski

Tekst: Marcin Zabolski

Tagi: Audi R8 CupSeyffarth MotorsportAudi SportDTMRobin Rogalski, Bartosz Paziewski

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News