Audi R8 Cup: Rogalski chce skończyć sezon ze świetnym wynikiem

Audi R8 Cup: Rogalski chce skończyć sezon ze świetnym wynikiem

Audi R8 Cup: Rogalski chce skończyć sezon ze świetnym wynikiem

Podaj dalej

W najbliższy weekend na torze Nurburgring będzie miała miejsce ostatnia runda Audi Sport Seyffarth R8 LMS Cup. Jeden z najmłodszych zawodników w stawce, Robin Rogalski, przyznał, że jego celem na zakończenie sezonu 2018 będzie 2. miejsce na podium.

Nurburgring będzie areną ostatnich rozstrzygnięć w klasyfikacji juniorskiej, w której po 5. rundach Audi Sport Seyffarth R8 LMS Cup na czele znajduje się Bartosz Paziewski. Młodziutki Polak zebrał na swoim koncie do tej pory 139 punktów, a zaledwie 2 mniej zdobyła węgierska zawodniczka Vivien Keszthelyi. Na 3. miejscu z szansami na końcowy triumf znajduje się Robin Rogalski. Walka wśród zawodników, którzy nie przekroczyli jeszcze 20 lat, zapowiada się więc niesamowicie interesująco.

Robin Rogalski: Do tej pory na Nurburgringu startowałem tylko raz, było to w Renault Clio Cup Central Europe, jednak nie mam najlepszych wspomnień z tamtego weekendu. Po Misano pracowałem dużo na symulatorze, tor jest bardzo kręty i techniczny, z zaledwie jednym, czy dwoma szybszymi zakrętami. Moim celem na ten weekend będzie wskoczenie na 2. miejsce w wyścigu, jednak zobaczymy, jak wszystko się potoczy. Trochę mi przykro, że sezon dobiega już końca, ale mogę być zadowolony z postępu, jaki zaprezentowałem z każdą kolejną rundą.

Na starcie nie zabraknie również trzeciego z polskich zawodników – Jędrzej Szcześniak reprezentujący barwy zespołu Daftracing przyjedzie do Niemiec wraz ze swoim inżynierem wyścigowym, liderem cyklu GSMP, Michałem Ratajczykiem, który będzie czuwał nad właściwymi ustawieniami Audi R8 LMS GT4 i przebiegiem całego weekendu. Dla Jędrzeja, który w Misano pokazał świetne tempo, będzie to czwarty start w monomarkowym pucharze.

Harmonogram rywalizacji na Nurburgringu przedstawia się następująco – piątek będzie dniem przeznaczonym na treningi. Pierwszy z nich rozpocznie się punktualnie o godzinie 14:00, natomiast drugi wystartuje 5 minut przed 16:00. W sobotę o godzinie 9:20 rozpocznie się pierwsza sesja kwalifikacyjna, która zdeterminuje pozycje startowe przed pierwszym wyścigiem, zaplanowanym na ten sam dzień, o godzinie 15:15.

Finałowy dzień rozpocznie się dokładnie o tej samej porze – czasówka trwająca 30 minut rozpocznie się o godzinie 9:20, natomiast na ostatni wyścig sezonu 2018 będziemy musieli poczekać do godziny 16:25. Po wywieszeniu flagi w biało-czarną szachownicę organizatorzy cyklu przewidzieli uroczystą ceremonię wręczenia nagród, uświetnioną przez Piotra „Timiego” Piotrowskiego – mistrza Evil Steak House, który dla zawodników, ich rodzin, mechaników, organizatorów i mediów przygotuje nietuzinkową kolację.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News