Audi R8 Cup: Polski hymn na Lausitzringu

Audi R8 Cup: Polski hymn na Lausitzringu

34 interakcje

Podaj dalej

16-letni Bartosz Paziewski nie zwalnia tempa – po tym jak odnotował najlepsze czasy w ostatnim treningu i dzisiejszych kwalifikacjach udało mu się powstrzymać wściekłe ataki Krisa Heidorna i wygrać swój pierwszy wyścig w Audi R8 LMS Cup.

Przez cały dystans wyścigu Paziewski kontrolował sytuację, jednak na około 10 minut przed wywieszeniem flagi w biało-czarną szachownicę Heidorn niebezpiecznie zbliżył się do polskiego zawodnika.

Paziewski dzięki bardzo inteligentnej i spokojnej jeździe zdołał utrzymać za sobą niemieckiego kierowcę, który na mecie przyznał, że dawał z siebie absolutnie wszystko. Na mecie różnica między pierwszą dwójką wyniosła zaledwie 0,282 sekundy.

Podium uzupełnił debiutujący w ten weekend w cyklu Audi Sport Seyffarth R8 LMS Cup Maximilian Paul.

Drugi z Polaków ścigający się w Audi Sport Seyffarth R8 LMS Cup – Robin Rogalski – musiał odrabiać straty po tym jak przypuścił zbyt optymistyczny atak na pierwszym zakręcie na jadącego przed nim Mike’a Hessego.

Kierowca pochodzący ze Szczecina obrócił się i w efekcie stracił około 10-15 sekund, jednak mimo to zdołał minąć linię mety na 6. miejscu przed świetnie dysponowaną Michelle Halder i Patrickiem Schneiderem.

W rywalizacji pań tym razem scenariusz nie był taki sam, jak w trakcie poprzednich sesji na Lausitzringu i to Vivien Keszthelyi wyszła z tego pojedynku na czele, mijając linię mety na 4. miejscu z zaledwie 0,490-sekundową stratą do trzeciego Paula.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News