Audi R8 Cup: Piąte w tym roku pole position dla Heidorna

Audi R8 Cup: Piąte w tym roku pole position dla Heidorna

2 interakcje

Podaj dalej

Dziś na torze Hungaroring nie ma już śladów po wczorajszych ulewach. Obojętnie w jakich warunkach, wciąż najszybszy jest Kris Heidorn, który z przewagą 0,709 sekundy sięgnął po piąte pole position w tym roku.

Rewelacją dzisiejszych kwalifikacji Audi Sport Seyffarth R8 LMS Cup poprzedzających drugi wyścig na Hungaroringu była jadąca przed własną publicznością Vivien Keszthelyi, która uzyskała drugi czas i skompletuje pierwszą linię do startu zaplanowanego na 15:10.

Węgierscy kibice mieli więcej powodów do radości po rozgrywanej dziś rano czasówce, gdyż drugi rząd otworzy lokalny matador Csaba Mor, gościnnie startujący w trzeciej rundzie Audi Sport Seyffarth R8 LMS Cup.

Tuż obok niego ustawi się jak do tej pory jedyny kierowca, który przełamał dominację Heidorna – Bartosz Paziewski. Polak nie był jednak zadowolony z ustawień swojego samochodu i z pewnością będzie chciał poprawić tę pozycję w wyścigu.

Podobny plan ma drugi z gości startujących w ten weekend na Hungaro, Jędrzej Szcześniak. Reprezentujący barwy zespołu Daftracing urzędujący wyścigowy mistrz Polski zakwalifikował się z piątym rezultatem, jednak tuż po rozpoczęciu czasówki w jego samochodzie doszło do awarii kontroli trakcji, co skutecznie uniemożliwiło uzyskanie dobrego czasu.

Trzeci rząd uzupełni Patrick Schneider, który o 0,117 sekundy wyprzedził Mike’a Hessego. Z ósmym czasem do drugiego wyścigu 3. rundy Audi Sport Seyffarth R8 LMS Cup zakwalifikował się Robin Rogalski. Dla zawodnika ze Szczecina jest to dopiero drugi pełny rok w motorsporcie.

Stawkę zamknęli Josef Marton Kovacs, Guido Heinrich, Max Zschuppe oraz Richard Bather.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News