Audi R8 Cup: Paziewski powtórzył sukces. Rogalski P4

Kris Heidorn odniósł komplet zwycięstw w pierwszym weekendzie wyścigowym sezonu Audi Sport Seyffarth R8 LMS Cup na torze Hockenheimring. „Track Dude” podobnie jak wczoraj odsłuchał niemieckiego hymnu w towarzystwie Bartosza Paziewskiego i Vivien Keszthelyi – dziewczyny Davida Schumachera, siostrzeńca siedmiokrotnego mistrza Formuły 1.

Ruszający z pierwszego rzędu Paziewski zaspał na starcie i dał się zaskoczyć Mike Halderowi. Na siódmym okrążeniu wicelider zjechał z toru po złapaniu kapcia, podobnie jak wczoraj. Paziewski odzyskał P2 i niezagrożony finiszował 6,3 sekundy za Heidornem. 16-latek wygrał klasyfikację Rookie z ponownie trzecią i rok starszą Vivien Keszthelyi.

Na podium w Rookie sklasyfikowano drugiego z Polaków, Robina Rogalskiego. Czwarty kierowca wyścigu zostawił za swoimi plecami Mike Hesse i Patricka Scheidera. Do mety dojechali jeszcze Guido Heinrich i Christian Neubecker. Max Zschuppe został sklasyfikowany ze stratą trzech okrążeń.

W klasyfikacji pucharu przewodzi Heidorn z kompletem 30 punktów. Dwa punkty traci Paziewski, 4 oczka od pierwszego miejsca dzielą Vivien Keszthelyi. Na czwartą pozycję awansował Rogalski, który razem z Schneiderem zgromadził po 22 punkty.

Tekst: Marcin Zabolski

Tagi: Audi R8 CupSeyffarth MotorsportAudi SportDTMRobin Rogalski, Bartosz Paziewski