Audi R8 Cup: Heidorn nie zwalnia tempa w Budapeszcie

Kris Heidorn, aktualny lider Audi Sport Seyffarth R8 LMS Cup, w fantastyczny i znajomy dla siebie sposób rozpoczyna rywalizację na Hungaroringu, odnotowując najlepszy czas w pierwszym piątkowym treningu.

Nad torem w stolicy Budapesztu panuje dziś ponad 30-stopniowy upał, który nie przeszkodził jednak Heidornowi w utrzymaniu fantastycznej dyspozycji. Jego przewaga nad drugim Csabą Morem wyniosła 0,8 sekundy.

Z trzecim rezultatem na mecie pojawił się Bartosz Paziewski, który jako jedyny do tej pory był w stanie przełamać dominację Niemca. Strata Polaka do najszybszego Heidorna wyniosła również 0,8 sekundy, a do drugiego Mora Paziewski stracił tylko 0,001 sekundy.

Z 4. rezultatem finiszowała jadąca przed własną publicznością Vivien Keszthelyi, pokonując o niecałą sekundę startującego gościnnie na Hungaroringu Jędrzeja Szcześniaka. Reprezentujący barwy zespołu Daftracing urzędujący wyścigowy mistrz Polski już w pierwszym kontakcie z Audi R8 LMS GT4 pojechał bardzo szybko.

Z szóstym rezultatem i 0,4-sekundową stratą finiszował Patrick Schneider, wyprzedzając siódmego Robina Rogalskiego. Zawodnik ze Szczecina wyprzedził Guido Heinricha i Josefa Martona Kovacsa zamykającego czołową dziesiątkę.

Z bardzo słabym czasem i ponad 6-sekundową stratą pierwszy trening na Hungaroringu ukończył Mike Hesse.