Audi R8 Cup: Fantastyczny Paziewski z pole position

Audi R8 Cup: Fantastyczny Paziewski z pole position

Audi R8 Cup: Fantastyczny Paziewski z pole position

Podaj dalej

Bartosz Paziewski potwierdza świetną dyspozycję na torze Lausitzring i to on ustawi się do dzisiejszego pierwszego wyścigu Audi Sport Seyffarth R8 LMS Cup na pole position. Dotychczasowy dominator, Kris Heidorn, stracił do Polaka prawie 0,5 sekundy!

16-latek już wczoraj zanotował najlepszy rezultat w drugim treningu, wtedy jednak z powodów osobistych Kris Heidorn musiał opuścić przedwcześnie tor.

Dziś nie było już taryfy ulgowej i dwójka walczyła zaciekle o pole position przez cały czas trwania kwalifikacji. Bartosz Paziewski już na trzecim okrążeniu ustanowił najlepszy czas weekendu, którego Niemcowi nie udało się pobić.

Z drugiego pola do popołudniowego wyścigu wystartuje Mike Hesse, jego strata do najszybszego Paziewskiego wyniosła już ponad sekundę. Obok niego swoje Audi R8 LMS GT4 ustawi Michelle Halder, która na Lausitzringu wydaje się być dużo szybsza od drugiej z pań startujących w nowopowstałym cyklu.

Vivien Keszthelyi, bo o niej mowa, dzisiejsze kwalifikacje ukończyła na dosyć odległej 7. pozycji. Węgierska zawodniczka z pewnością nie odda tanio skóry, co zwiastuje bardzo interesujący wyścig o godzinie 15:00.

Z trzeciego rzędu wystartuje drugi z Polaków, Robin Rogalski, któremu nie udało się wykonać swojego planu minimum jakim było wbicie się do czołowej czwórki. Przypomnijmy jednak, że kierowca ze Szczecina ma zdecydowanie najmniejsze doświadczenie w całej stawce.

Ośme miejsce przypadło w udziale Maxowi Zschuppe, który wyprzedził m. in. Guido Heinricha i Michaela Neubeckera.

Tagi: Audi R8 CupSeyffarth MotorsportAudi SportDTMRobin RogalskiBartosz Paziewski

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News