Audi R8 Cup: Ciasno w czołówce przed 2. rundą

Audi R8 Cup: Ciasno w czołówce przed 2. rundą

Podaj dalej

Jednym z głównych faworytów do zwycięstwa w Audi Sport Seyffarth R8 LMS Cup na torze Lausitzirng będzie Kris Heidorn. Niemiecki zawodnik całkowicie zdominował rywalizację w 1. rundzie sezonu 2018 i dzięki dwóm zwycięstwom to on prowadzi w klasyfikacji generalnej sezonu.

Na 2. miejscu po pierwszej rundzie znajduje się rewelacyjny Bartosz Paziewski, który jak równy z równym ścigał się na torze Hockenheim z dużo bardziej doświadczonymi kolegami. Równie szybko, choć bardzo pechowo, podróżował także Mike Halder – brat ścigającej się w cyklu Audi Sport Seyffarth R8 LMS Cup Michelle nie ukończył dwóch wyścigów ze względu na przebitą oponę.

Z bardzo dobrej strony pokazał się także Robin Rogalski. Drugi z Polaków ścigający się w tegorocznym cyklu Audi Sport Seyffarth R8 LMS Cup mimo niewielkiego doświadczenia w sportach motorowych (pół sezonu w Mistrzostwach Polski Kia Picanto i cały sezon w Renault Clio Cup) zdołał ukończyć drugi, niedzielny wyścig na 4. miejscu w klasyfikacji generalnej i 3. miejscu w klasie Rookie.

Pierwsza sesja treningowa na Lausitzring rozpocznie się w najbliższy piątek o godzinie 13:30 – będzie to idealna okazja do zapoznania się z torem, a także znalezienia optymalnych ustawień Audi R8 LMS GT4. Wyścigowy samochód wyposażony jest w benzynowy silnik V10 osiągający moc 495 KM, która na tylne koła przenoszona jest dzięki 7-stopniowej skrzyni biegów.

Kolejne piątkowe zajęcia rozpoczną się tuż po pierwszym oficjalnym treningu DTM – zawodnicy po raz drugi na torze pojawią się o godzinie 17:50. Trwająca 40 minut sesja będzie ostatnią przygotowującą zawodników i ich samochody do kwalifikacji oraz dwóch wyścigów zaplanowanych na sobotę i niedzielę. Przeszkodą we właściwym toku przygotowań może okazać się jednak pogoda. Według prognozy pogody piątek na Lausitzringu ma być deszczowy, z kolei sobota i niedziela mają zostać rozegrane w suchych warunkach.


Następnego dnia o godz. 9:00 kierowcy fabrycznych zespołów Audi, BMW i Mercedesa przystąpią do drugiego treningu, a już o 11:10 będziemy mogli podziwiać czasówkę w wykonaniu najszybszych samochodów turystycznych na świecie.

Uczestnicy Audi Sport Seyffarth R8 LMS Cup do sesji kwalifikacyjnej przystąpią o godzinie 12:00. Po 45 minutach walki z czasem poznamy układ stawki przed pierwszym wyścigiem, a na polach startowych toru Hockenheim ustawią się zawodnicy DTM. Uczestnicy pucharu organizowanego przez niemiecką stajnię Seyffarth Motorsport do swojego 1. wyścigu przystąpią punktualnie o godzinie 15:10.

Finałowym dniem 2. rundy sezonu 2018 Audi Sport Seyffarth R8 LMS Cup będzie niedziela – jako pierwsi na torze znów pojawią się kierowcy DTM, natomiast zawodnicy startujący za kierownicą Audi R8 LMS GT4 wyjadą tego dnia na tor dwukrotnie. O godzinie 10:35 rozpocznie się 2. sesja kwalifikacyjna, która wyłoni zdobywcę pole position przed drugim i jednocześnie ostatnim wyścigiem weekendu, zaplanowanym na godzinę 16:00.

Klasyfikacja generalna Audi Sport Seyffarth R8 LMS Cup po 1. rundzie:

 1. Kris Heidorn 30
 2. Bartosz Paziewski 30
 3. Guido Heinrich 30
 4. Vivien Keszthelyi 28
 5. Patrick Schneider 27
 6. Mike Hesse 27
 7. Christian Neubacker 27
 8. Robin Rogalski 25
 9. Michelle Halder 24
 10. Max Zschuppe 23
 11. Michael Yenci 14
 12. Mike Halder 0

Tagi: Audi R8 CupSeyffarth MotorsportAudi SportDTMRobin RogalskiBartosz Paziewski

 

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News