Atak malutkich Fiest

Atak malutkich Fiest

Podaj dalej

Zakończony wczoraj 20. Rajd Warmiński – Toyota 2017 nie przyniósł nam żadnych niespodzianek jeżeli chodzi o zwycięzcę. Najlepszy w klasie Gość okazał się bowiem Zbigniew Staniszewski. Daleko za nim rozegrała się zażarta walka o drugie miejsce.

Rajd swoją bazę miał w Olsztynie i był 4. rundą Rajdowych Mistrzostw Pomorza oraz Warmii i Mazur. Na zawodników czekały łącznie 3 próby – Łomy były przejeżdżane trzykrotnie, zaś Jankowo i Barkweda dwukrotnie. Dawało to łączną długość ponad 50 km.

Zdecydowanie najlepiej w panujących warunkach poradził sobie Zbigniew Staniszewski. Pilotowany przez Sebastiana Rozwadowskiego kierowca pokonał całą resztę stawki o ponad 2 minuty. Za jego plecami znalazł się startujący w Fordzie Fiesta R2T stały uczestnik mistrzostw świata Nil Solans. Hiszpan wyprzedził w nierównej walce Roberta Kocika w Fieście Proto o 7 sekund. Tuż za podium znalazł się kolejny zawodnik z mistrzostw świata – Terry Folb. Francuz do podium stracił 20 sekund.

W klasyfikacji rajdu okręgowego najlepszy był Konrad Dudziński w Hondzie Civic VTi. Podium uzupełnili Patryk Dudziński oraz Krzysztof Brzozowski. “Zerówką” jechał Krzysztof Hołowczyc.

fot. Piotr Brewka

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News