Aston Martin DBS Superleggera jest tak mocny, że pełny moment obrotowy osiąga dopiero na 4. biegu

Aston Martin DBS Superleggera jest tak mocny, że pełny moment obrotowy osiąga dopiero na 4. biegu

Podaj dalej

Aston Martin DSB Superleggera jest absolutną bestią, co odkrył niedawno Matt Farah z kanału The Smoking Tire. 

Wprowadzony jako następca Vanquisha, DBS Superleggera opiera się na modelu DB11. Jest jednak dużo bardziej skoncentrowany na wydajności. Pod jego maską pracuje turbodoładowany silnik V12 o pojemności 5,2 litra, który został zmodyfikowany do 715 KM i momentu obrotowego oo wartości 900 Nm. 

Silnik jest tak podatny na modyfikacje, że niektórzy specjaliści wykręcają z niego 900 koni mechanicznych za pomocą samego poprzestawiania cyferek. 

Aston Martin osiąga 100 km/h w 3,4 sekundy, natomiast 160 km/h pojawi się na prędkościomierzu 3 sekundy później. Przy wystarczającej ilości miejsca DBS Superleggera rozpędzi się do 331 km/h. Silnik ma tyle mocy i momentu obrotowego, że nie wykorzystuje pełnego potencjału aż do włączenia czwartego biegu. 

Jedna z liczb, która nie jest tak atrakcyjna w przypadku DBS Superleggera, jest jego waga. Motor Trend zważył niedawno samochód i stwierdził, że auto waży ponad 1814 kilogramów. Dzieje się tak mimo faktu, że Superleggera to z włoskiego „super lekki”. Jak wspomina w swojej recenzji Farah, łatwo wyczuć tę nadwagę jadąc po wąskich górskich drogach. 

Wygląd zewnętrzny i wnętrze samochodu są niemal bezbłędne. Aston ma bogatą historię projektowania oszałamiających samochodów, a DBS Superleggera nie stanowi tutaj wyjątku. Wygląda znacznie bardziej agresywnie od DB11, a w kabinie jest również dużo bardziej luksusowy.

Dopuszczony do ruchu Aston Martin Valkyrie zrobi okrążenie szybciej od bolidu F1 Williamsa. Wersja tylko na tor szybciej od Mercedesa

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News